Новий навчальний рік для учнів житомирського ліцею №25 розпочнеться у приміщеннях різних закладів » Новини Житомира | Новости Житомира
 
 


Новий навчальний рік для учнів житомирського ліцею №25 розпочнеться у приміщеннях різних закладів

Автор: news_maker від 27-06-2022, 18:58, переглядів: 843


У новому навчальному році учні розбомбленого житомирського ліцею №25 вчитимуться у приміщеннях різних закладів.

Про це Суспільному розповів директор ліцею Іван Денисюк.

За його словами, у 2021 році в ліцеї навчалися понад 1300 дітей. Новий навчальний рік для них почнеться в приміщеннях інших житомирських закладів. Одне з таких приміщень – Центр професійно-технічної освіти на вулиці Троянівській. Тут, каже директор ліцею, планують навчати учнів перших-четвертих класів.

"Ми зараз підбираємо приміщення для того, щоб було комфортно нашим батькам та дітям і, щоб ми могли забезпечити з першого вересня навчальний процес. Обрали це приміщення, бо воно більш віддалене – тут будуть навчатися 14 класів початкової школи, зараз з батьками дивимося це приміщення", – говорить Іван Денисюк.

"Просто дивимося скільки аудиторій, чи вистачить нам місця, – каже голова батьківської організації Ірина Чаплінська. В принципі, хочу сказати, що все не так погано. Ми побачили більш-менш нормальний стан, але дана будівля потребує не косметичного, а капітального ремонту, бо ми звертаємо увагу на класи. Також нам дуже важливий санвузол, їдальня, спортзал і все інше, щоб було комфортно дітям".

Будівля, де планують навчати учнів початкової школи 25 ліцею, не використовувалася понад п'ять років. Тут також ще потрібно відремонтувати укриття.

"Його можна зробити в цокольному приміщенні, на мій погляд, але висновок даватимуть фахівці. Найпростіше укриття для дітей 1-4 класів повинно бути, а усі аудиторії можна привести до нормального вигляду, щоб діти могли навчатися. Для 1-4 класів є 14 аудиторій, які можна використовувати для навчального процесу", – розповіла заступниця директора міського департаменту освіти Світлана Ковтуненко.

"З понеділка ми їдемо в міністерство освіти. Попередньо ми вже домовилися з міністром про передачу нам ПТУ, аби облаштувати там школу. Це приміщення ідеально підходить: є двір та все можливе. Нам треба зробити все, щоб за два місяці провести поточний ремонт, провести закупівлі та облаштувати школу для потреб наших маленьких житомирян" – сказав міський голова Сергій Сухомлин.

Голова обласної військової адміністрації Віталій Бунечко на своїй сторінці у фейсбук повідомив, про те що протягом літа в пошкоджених школах області буде завершено ремонт і учні зможуть повернутись до очного навчання.

"На Житомирщині до початку навчального процесу цієї осені в пошкоджених школах буде завершено поточний ремонт, і учні зможуть повернутись до навчання. Що стосується зруйнованих закладів освіти, то учні ліцею №25 продовжать навчання в приміщенні житомирському Центру професійно-технічної освіти та в Житомирському державному університеті ім. Івана Франка. Учні Любовицького НВК зможуть продовжити навчання в закладах Малинської громади. Там де це необхідно буде налагоджено підвезення дітей до школи. Наразі опрацьовується потреба з боку місцевих громад в автобусах і зміни в діючих маршрутах довезення.

Зараз громади мають час, щоб спільно з рятувальниками визначити усе необхідне для безпеки учнів під час навчання. Зокрема, триває перевірка всіх укриттів в освітніх закладах та поблизу них. Окрім того, мають бути визначені маршрути руху до захисних споруд – від відповідних позначок в будівлі до практичної підготовки вчителів у школах, садочках, професійних училищах та вишах. Ще одним пунктом є забезпечення резервними та автономними джерелами живлення, не слід забувати й про енергоощадження, адже зима в умовах війни може видатися складною.

Також освітяни опановують психологічні навички, які допоможуть їм працювати з дітьми, які були змушені евакуюватися з небезпечних територій, змінивши своє звичне оточення." - йдеться в повідомлені.

Категорія: Новини / Відео

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: