Житомирський музичний фаховий коледж запрошує відзначити день народження Віктора Косенка » Новини Житомира
 
 


Житомирський музичний фаховий коледж запрошує відзначити день народження Віктора Косенка

Автор: news_maker від 19-11-2022, 20:15, переглядів: 635


За традицією, що склалася, Житомирський музичний фаховий коледж імені В.С. Косенка Житомирської обласної ради щорічно 24 листопада проводить заходи до дня народження генія української камерної музики, композитора, піаніста, педагога Віктора Косенка.

Програма заходів на 24.11.2022:

11:00 – покладання квітів до пам’ятника Віктору Косенку (м. Житомир, вул. Пушкінська, 28) та меморіальної дошки на будинку, де мешкав композитор (м. Житомир, вул. Дмитрівська, 6);

13:00 – концерт із творів українських композиторів Віктора Косенка, Бориса Лятошинського, Михайла Скорульського та Левка Ревуцького. Захід проходитиме у приміщенні коледжу.

З Програмою концерту можна ознайомитися за посиланням
https://oda.zht.gov.ua/wp-content/uploads/2022/11/ONOVLENO_24_11_2022_Programa_kontsertu_u_velykij_zali_koledzhu_.pdf.

Організатор заходу – Житомирський музичний фаховий коледж ім. В.С. Косенка Житомирської обласної ради.

Захід відбудеться за підтримки Житомирської ОВА, Управління культури та туризму Житомирської ОВА, Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Житомирської ОВА.

Запрошуємо долучитися до урочистостей!

Довідково. Віктор Степанович Косенко (1896 -1938) більшу частину життя прожив у Житомирі. Тут він і його друзі-музиканти створили мистецьке середовище, яке не поступалося столичному. На життя молодий Косенко заробляв, ілюструючи музикою німі фільми. Сучасники розповідають, що глядачі бігали за ним від кінотеатру до кінотеатру, щоб послухати дивовижну гру музиканта: Косенко був феноменальним піаністом.

Віктор Косенко залишив після себе десятки творів, які увійшли до золотого фонду української фортепіанної музики. Серед них «Альбом дитячих п’єс», на якому зростало багато поколінь юних піаністів, а також етюди, прелюди, поеми, сонати, концерти, романси, твори для хору.

Крім того, він здійснював обробку, аранжування та гармонізацію народних пісень.

На фортепіанну музику композитора створений балет «Світанкова поема» (1973, оркестрування, згодом — Симфонічна сюїта Л. Колодуба, лібрето В. Тимофєєва), поставлений у Київському театрі опери і балету ім. Т. Шевченка і Донецькому театрі опери та балету.

Категорія: Афіша

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: