В одній із бібліотек Житомира відкрили кімнату відомого краєзнавця Георгія Мокрицького » Новини Житомира
 
 


В одній із бібліотек Житомира відкрили кімнату відомого краєзнавця Георгія Мокрицького

Автор: news_maker від 28-01-2023, 15:37, переглядів: 816


«Живи Житомиром» — гасло, за яким жив відомий дослідник міста Георгій Мокрицький. До дня народження видатного житомирянина на базі бібліотеки-філіалу № 3 (вул. Хлібна, 29) міських бібліотек ЛІТтера відкрилась кімната історико-краєзнавчих книг бібліотеки Мокрицького.

"Георгій Павлович збирав книги впродовж життя, розпочав займатися краєзнавством ще в початковій школі. У своїй роботі він використовував навіть ті вирізки з газет, які збирав у підлітковому віці. Цей книжковий здобуток надасть можливість молодому поколінню більше дізнатися історію Житомира", — розповідає Ганна Щастна, вихованка Георгія Мокрицького.

2854 документів з краєзнавства з особистої бібліотеки знаного земляка стануть доступними для користувачів.

"Упродовж місяця бібліотекарі ЛІТтера систематизували та обробили весь книжковий фонд бібліотеки Мокрицького, виокремивши 300 книжок, присвячених Житомиру та Житомирщині. Ці книги будуть представлені на окремих краєзнавчих полицях та стануть родзинкою у загально бібліотечному фонді краєзнавчої літератури міських бібліотек ЛІТтера", — каже Лариса Харчук, директорка КЗ "Міські публічні бібліотеки Житомира".

Бібліографічні описи книг Мокрицького також з’являться й в електронному каталозі ЛІТтера, що значно спростить їх пошук.

"Георгій Павлович дуже мріяв про відкриття своєї бібліотеки. Ще при його житті ми складали книги та почали перевозити їх до бібліотечної системи міста. Це фундамент наукових історико-краєзнавчих книг. З часом цю бібліотеку будемо поповнювати й іншими краєзнавчими книгами", — каже Сергій Намєснік, голова науково-консультативної ради Житомира.

"Мені цікава історія нашого міста, шукала інформацію саме в книжках Георгія Мокрицького. Вивчала як і коли був заснований Житомир, як місто розвивалося за всі ці роки", — каже Вікторія Немчик, учениця 34 Ліцею 9-Г класу.

"Вже декілька разів прочитав книгу "Танго з минулим". Я в захваті від цього видання, читаю до 3 годин ночі, хоча мені вже 84 роки. Найцікавіше в ній, це дізнаватися про відомих людей Житомира", — каже Микола Шапаренко.Категорія: Новини / Відео / Фото

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: