На світлинах легко упізнати Бучу, Бородянку, Ірпінь, Маріуполь та Житомирщину, усе це Жакі Леба зафіксував на свою камеру, аби показати світові правду про війну в Україні.
«Я вважаю себе патріотом і у Франції я хочу показати всі жертвоприношення, які робить путін», — каже французький кінорежисер-документаліст та фотограф Жакі Леба.
Неподалік Житомира, у невеликому селі Тетерівка фотограф оселився ще чотири роки тому, а все тому, що знайшов тут своє кохання. Хоча спершу приїхав сюди, аби створити фільм про Чорнобильську трагедію й водночас показати красу України.
«Цей фільм вийде у травні і буде називатися «Забута земля». Він буде представлений у 840 кінотеатрах Франції і також буде турне в Канаді», — говорить французький кінорежисер-документаліст та фотограф Жакі Леба.
Та від початку війни довелося показувати трагедії мирного населення, тож кожна із картин – має свою історію.
«Це страждання жінки, матері, дружини, яка ніколи не побачить свого чоловіка, сина, батька. Кожна фотографія – це справжній шок. Ось я дивлюся на дівчинку, це діти, які більше не можуть посміхатися. В суботу я також представлю свій фільм, який я зняв за цією тематикою, який показує страждання людей і має відношення до цієї експозиції», — розповідає французький кінорежисер-документаліст та фотограф Жакі Леба.
Часто без дозволу у небезпечних місцях фотограф продовжував фільмувати те, що відбувається навколо, адже був одним із перших іноземних кореспондентів, який своїми фото ділився зі світовими ЗМІ й робив це безкоштовно.
«Я вважаю, що мої роботи унікальні, адже 13 телеканалів, серед яких телеканали Франції і Бельгії. Які просять в мене репортажі з України майже щодня. Мені ніхто не платить, я не хочу заробляти гроші на цій війні», — каже французький кінорежисер-документаліст та фотограф Жакі Леба.
Фотограф зізнається, Україна до Чорнобильської трагедії та до повномасштабного вторгнення була маловідома у світі і він понад усе хотів це змінити. А ще, сподівається, після перемоги, сюди вдасться залучити французьких бізнесменів до відновлення країни та розвитку бізнесу. А сам, обіцяє, не покине Україну допоки не закінчиться війна.
«В лютому я побачив молодих людей в камуфляжі, які йдуть на війну, я побачив пристарілих жінок, які плели маскувальні сітки і тоді я сказав собі, що я не маю права залишити Україну. Україна надала мені хоробрість, якби я поїхав, я б більше не зміг дивитися у дзеркало», — згадує французький кінорежисер-документаліст та фотограф Жакі Леба.
У суботу о 11:00 в Житомирському обласному літературному музеї вперше в Україні відбудеться фотовиставка «Україна очима француза», вхід для охочих – вільний, а також буде представлений фільм «Повернення з України».
«Я думаю, що коли цей фільм вийде, українці будуть горді як вони показані у цьому фільм, адже це буде візитна картка України», — каже французький кінорежисер-документаліст та фотограф Жакі Леба.
Дефіцит водіїв автобусів у Житомирі виник через мобілізацію чоловіків-працівників ТТУ до лав ЗСУ. Для вирішення цієї проблеми підприємство запустило програму навчання нових водіїв, яка стартувала ...
17 листопада, о 13:22 на лінію "101" надійшло повідомлення про пожежу в рейсовому автобусі, який рухався за маршрутом Овруч-Київ. Інцидент стався поблизу села Ласка, Коростенського району...
У Житомирі патрульна поліція активно перевіряє перевізників, аби забезпечити безпечні умови перевезення пасажирів. Інспектори відділу безпеки дорожнього руху разом із лінійними патрульними здійснюють ...