У Житомирі вшанували пам’ять Тараса Шевченка » Новини Житомира
 
 


У Житомирі вшанували пам’ять Тараса Шевченка

Автор: news_maker від 9-03-2023, 13:32, переглядів: 272


Традиційно, щороку, 9 березня житомиряни вшановують пам’ять Великого Кобзаря.

Тарас Шевченко вважається найвидатнішим українським поетом усіх часів. Його вклад в нашу літературу колосальний. Сьогодні його пам’ять вшанували спільною «Молитвою за Україну», читанням віршів та покладанням квітів.

«Тарас Григорович Шевченко точно був пророком. Сьогодні кожне його слово відгукується в наших серцях. Майже 40 років я приходжу до Шевченка, а живу з ним кожен день, перечитуючи багато разів. Навіть в ті часи, коли не можна було ходити, ми все одно ходили, ще до Незалежності України, бо Шевченко — то любов», — каже Галина Гримашевич, завідувачка кафедри української мови ЖДУ ім. І. Франка.

«Я постійно читаю Шевченка, він дуже близький по духу. Навіть їдучи на передові позиції, я завжди беру із собою книгу Шевченка. Дуже люблю його «Заповіт», — говорить Віталій Бабич, Народний Герой України.

Довідково. Тарас Григорович Шевченко народився 09 березня 1814 року в селі Моринці, нині Звенигородського району Черкаської області.

Шевченко був і глибоким ліриком, і творцем епічних поем, і видатним драматургом та різнобічно обдарованим митцем. Його літературна спадщина обіймає велику збірку поетичних творів («Кобзар»), драму «Назар Стодоля» і два уривки з інших п’єс; дев’ять повістей, щоденник та автобіографію, записки історично-археологічного характеру («Археологічні нотатки»), чотири статті та понад 250 листів.

Творчість Шевченка стала духовною основою формування сучасної української нації, для українців всіх наступних поколінь «Великий Кобзар» став джерелом національної свідомості та символом України.

Тарас Шевченко вважається основоположником нової української літератури і родоначальником її революційно-демократичного напряму. Саме творчість Шевченка дала ті начала, які стали провідними для передових українських письменників другої половини ХІХ — початку ХХ століть.

Шевченко першим в українській літературі виступив як істинно народний поет, твори якого більш змістовно відбили почуття й думки трудящих мас та їхні віковічні прагнення до свободи, на відміну від своїх літературних попередників, які в своїх творах критикували лише окремі явища тогочасного життя, як: знущання поміщиків з селян, хабарництво чиновників. У своїх творах Шевченко створив новий позитивний образ — борця та судді проти самодержавно-поміщицького ладу й борця за щастя народу. Творчість Шевченка внесла в українську літературу незнане до цього багатство тем і жанрів та прилучила її до кращих досягнень світової літератури. Шляхом Шевченка пішли найвидатніші передові українські письменники наступних часів — Марко Вовчок, Панас Мирний, Іван Франко, Павло Грабовський, Леся Українка й інші.

Окрім цього, Шевченко відіграв важливу історичну роль у розвитку української літературної мови, він установив ту її структуру, яка стала основою сучасної мови — розвинув і утвердив певний склад словника і граматичний лад (у тому числі синтаксис), які стали нормою і зразком для письменників, преси, театру тощо. Поезія Шевченка дала норми української літературної мови, створені на основі народного фольклору й живої розмовної мови, яка ґрунтувалася на полтавсько-київському діалекті.

Твори Шевченка перекладені багатьма мовами народів світу, його творчість мала великий вплив на розвиток культури західного та південного слов’янства.
Категорія: Новини / Фото

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: