Вже завтра в космічний простір підійметься французька ракета із малюнком жительки Житомирщини » Новини Житомира
 
 


Вже завтра в космічний простір підійметься французька ракета із малюнком жительки Житомирщини

Автор: news_maker від 12-04-2023, 23:31, переглядів: 595


Французька ракета-носій «Ariane 5» повністю готова до запуску місії Juice, запланованого на 13 квітня 2023 року з європейського космодрому в Французькій Гвіані. Одним із атрибутів ракети стане нанесений малюнок 8-річної житомирянки Ярини Закалюжної, що переміг у 2021 році у міжнародному конкурсі малюнків Європейського космічного агентства. Участь у міжнародному змаганні узяли понад 2600 дітей з 63 країн світу.

У своїй переможній роботі Ярина намалювала планету Земля, яка передає Юпітеру корабель, що буде її вивчати, а супутники із захопленням спостерігають політ. Наразі одна із мрій дівчинки – дочекатися завершення польоту, який триватиме до 2031 року та очікувати прибуття на Землю, з нагоди свого 18-го дня народження.

Відзначимо, що програма Juice – це передова місія до глибинної частини Сонячної системи. Після восьмирічної подорожі до Юпітера космічний корабель проведе докладні спостереження за газовим гігантом та його трьома великими супутниками: Ганімедом, Каллісто та Європою. Місія дозволить оновити дані супутники Юпітера за допомогою потужного набору інструментів, що дозволить дізнатися більше про ці небесні тіла як про потенційні місця проживання життя.

Нагадаємо, що Яринка малює фактично з дворічного віку. Це захоплення принесло їй справжню «космічну» перемогу. Ярина Закалюжна стала переможницею Міжнародного конкурсу «Juice up your rocket! Art competition», організованого Європейським космічним агентством (ESA). Загалом в конкурсі взяли участь 2600 дітей з 63-х країн світу. Фіналістами стали 12 маленьких художників, які надіслали свої малюнки на тему космічної експедиції до Юпітера.
Категорія: Новини

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: