Про пероральну імунізацію диких м’ясоїдних як дієвий механізм утримання стабільної епізоотичної ситуації зі сказу на Житомирщині говорили у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Житомирській області під час наради з керівниками районних управлінь Держпродспоживслужби, начальником Житомирської обласної державної лікарні ветеринарної медицини та директором Житомирської Регіональної лабораторії Держпродспоживслужби. Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Житомирській області.
«Враховуючи запроваджений в країні воєнний стан та пов'язані з цим обмеження,- цьогоріч планується провести розповсюдження принад з вакциною наземним способом.
Зокрема, до робочих бригад з розповсюдження вакцини, окрім ветеринарного фахівця долучатимуть представників органів місцевого самоврядування та обов'язково єгерів чи лісників, які добре обізнані з місцевістю», – йдеться у повідомленні.
У ході наради обговорили низку питань щодо проведення весняної кампанії пероральної імунізації диких м’ясоїдних від сказу:
- визначення територій, на яких планується розповсюдження вакцини;
- особливості зберігання та доставки вакцини на місця;
- методика розкладання принад з вакциною на місцевості;
- щоденний облік та подання щоденної звітності про кількість оброблених площ
- визначення контрольних ділянок для перевірки споживання вакцини
- заходи з оцінки ефективності пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу тощо.
Робота над забезпеченням епізоотичного благополуччя області щодо захворюваності на сказ триває та знаходиться на постійному контролі Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області.