У Житомирській області провели тижневі навчання вибухотехніків. Фахівців навчали керувати новим роботом, головне завдання якого виявляти небезпечні предмети в урбанізованій місцевості. Він заміняє саперів і береже їхні життя.
«Робот дає можливість відсутності прямого контакту з вибухонебезпечним предметом», — каже заступник начальника управління вибухотехнічної служби Національної поліції Максим Мовчан.
Робот приїхав до нас із Німеччини, його вага — 80 кг. Розрахований на роботу при температурі від -20 до +60 градусів за Цельсієм. Акумулятор має 2 батареї, що дає змогу працювати близько 10 годин поспіль.
Робот обладнаний трьома камерами: передня, задня і на моніторі. На відкритій місцевості оператор може знаходитись за кілометр до небезпеки. Вага, яку піднімає робот – до 30 кг.
Працює робот дуже повільно. Вибухотехніки кажуть, поспіх у їхній справі – найгірший ворог. Щоб навчитися керувати такою машиною фахівцям потрібен тиждень – найважче оперувати камерами, бо картинка не схожа на ту, що ми бачимо очима.
«Сказати, що це панацея – ні, не скажу. Людину не замінить ніхто, але якщо правильна людина знаходиться за пультом, то можна зробити дуже багато», — сказав головний спеціаліст управління вибухотехнічної служби Михайло.
Окрім пошуку вибухонебезпечних предметів на відкритій місцевості, робот може виконувати і складніші завдання – відкривати сумки, об’їжджати перешкоди, розбивати вікна. Корпус техніки не броньований, тож у разі потрапляння на міну – не витримає вибуху. Але у порівнянні з життям людини – це невелика ціна.
«На жаль, за цей тривалий вже час війни, ми маємо втрати безпосередньо серед наших саперів. Дійсно, ці машини, які нам передані, допоможуть виявляти вибухонебезпечні пристрої і їх знешкоджувати», — говорить начальник державного закладу Національна академія поліції Максим Каптенко.
Після демонстрації умінь робота на відкритій місцевості, ми перейшли в кілерхаус – там залізному саперові потрібно було знайти снаряд і знешкодити його. З чим він успішно справився.
Цього тижня керувати роботом навчилися 15 саперів. Вже скоро вони разом з новим помічником поїдуть працювати на деокуповані території.
18 листопада близько 14 години на проспекті Миру сталася дорожньо-транспортна пригода за участю трьох транспортних засобів. Поліцейські встановили деталі інциденту...
Дефіцит водіїв автобусів у Житомирі виник через мобілізацію чоловіків-працівників ТТУ до лав ЗСУ. Для вирішення цієї проблеми підприємство запустило програму навчання нових водіїв, яка стартувала ...
17 листопада, о 13:22 на лінію "101" надійшло повідомлення про пожежу в рейсовому автобусі, який рухався за маршрутом Овруч-Київ. Інцидент стався поблизу села Ласка, Коростенського району...
У Житомирі патрульна поліція активно перевіряє перевізників, аби забезпечити безпечні умови перевезення пасажирів. Інспектори відділу безпеки дорожнього руху разом із лінійними патрульними здійснюють ...