Житомирщина долучається до ініційованої Держекоінспекцією екологічної акції «Шевченко єднає Україну».
«Особливостей особливих ніяких немає при посадці дерева. Викопується яма см 25-30. Грунт довкола дерева утрамбовується і все», — каже держінспектор Павло Загурський.
За такими правилами сьогодні працівники Державної екологічної інспекції Поліського округу висадили молоді дуби.
«Ця акція проходить в усіх регіонах України, в усіх областях буде висаджено 1000 саджанців таких дубів. Сьогодні була висаджена алея, Алея Незламності. Було висаджено 27 саджанців, які символізують 24 області нашої країни, АР Крим, місто-Герой Севастополь та місто-Герой Київ», — говорить начальник Державної екологічної інспекції Поліського округу Євгеній Медведовський.
Дуби ж висаджували незвичайні. Їх виростили із жолудів, які зібрали під дубом Тараса Шевченка.
«Дуба Тараса Шевченка, якому вже більше 1000 років. Він має діаметр 8,4 метра, дуже великий могутній дуб, в якому маленький Шевченко ховав свої малюнки від пана Енгельгардта», — сказав начальник Державної екологічної інспекції Поліського округу Євгеній Медведовський.
Звідси і назва акції – «Шевченко єднає Україну». Мета – щоб в кожній області країни росли дерева-нащадки Кобзаревого дуба.
«Тарас Григорович Шевченко – це великий Кобзар українського народу. Це та людина, яка дала натхнення нашій державі, навіть на ту боротьбу, яку ми ведемо зараз проти російської агресії. Це людина, на віршах якої вчилися всі наші школярі, якими зараз ми користуємося у своєму житті. Це людина – великий філософ, великий художник. Це наша пам’ять, це пам’ять нашого народу, набуття нашого народу. Ми повинні його вшановувати, пам’ятати. І для майбутніх поколінь, щоб наші дітки знали, що були такі поети, такі художники», — розповідає заступник начальника Державної екологічної інспекції Поліського округу Сергій Малярчук.
Висадили алею у житомирському Ботанічному саду, який цього року відзначає 90 років з дня заснування. Тут нараховується понад 500 різних видів рослин, як хвойних, так і листяних. І стати частиною такої акції тут погодились залюбки.
«Такі акції обов’язково потрібно проводити, потрібно поповнювати колекції рослин, озеленювати місто. Дерева – це легені нашої країни, тому їх потрібно оберігати і обов’язково висаджувати», — повідомила директорка Ботанічного саду Таїсія Кравчук.
Окрім того, дуб має важливе значення. Це символ сили, мужності, чесності, символ козаків, символ чистоти. Та й з екологічної точки зору дуже зручний, адже добре приживається в наших умовах.
«Погодні умови – це суб’єктивна думка. Будемо дивитися по деревах, чи підходить грунт, чи достатньо вологи, чи не багато вологи. Дерево під час свого росту буде показувати. Якщо умови будуть сприятливі, то дерево буде швидше розвиватися», — каже держінспектор Павло Загурський.
Аби під дубами алеї вже можна було гуляти, має пройти щонайменше 30 років. Тож такою акцією вдалось об’єднати різні роки, покоління та навіть регіони, адже тепер дуби Шевченка ростимуть у кожному куточку України, і будуть зміцнювати та єднати наш народ.
Дефіцит водіїв автобусів у Житомирі виник через мобілізацію чоловіків-працівників ТТУ до лав ЗСУ. Для вирішення цієї проблеми підприємство запустило програму навчання нових водіїв, яка стартувала ...
17 листопада, о 13:22 на лінію "101" надійшло повідомлення про пожежу в рейсовому автобусі, який рухався за маршрутом Овруч-Київ. Інцидент стався поблизу села Ласка, Коростенського району...
У Житомирі патрульна поліція активно перевіряє перевізників, аби забезпечити безпечні умови перевезення пасажирів. Інспектори відділу безпеки дорожнього руху разом із лінійними патрульними здійснюють ...