Посівна кампанія-2023: Хід сівби ярих культур на Житомирщині » Новини Житомира
 
 


Посівна кампанія-2023: Хід сівби ярих культур на Житомирщині

Автор: news_maker від 30-04-2023, 22:51, переглядів: 113


Зазвичай, весняна сівба в Україні стартує на початку березня, 2023 рік не став виключенням. Весною сіють ярі культури – однорічні рослини, урожай з яких можна зібрати вже влітку.

Група ярих культур включає більшість оброблюваних рослин, наприклад, зернові (пшениця, жито, ячмінь), круп’яні (гречка, просо), зернобобові (горох, квасоля), олійні (соняшник, соя) тощо.

Зокрема хід сівби ярих культур на Житомирщині:

- Ячмінь – 2,8 тис. га;
- Пшениця – 4,5 тис. га;
- Горох – 1,5 тис. га;
- Овес – 3,4 тис. га.

Є ще осіння сівба, під час якої сіють озимі культури, тобто ті, які тривалий час (від 30 днів) переносять низькі температури (від 0 градусів Цельсія).

Чому сівба важлива для України?

Нинішня сівба може визначити збереження виробничого потенціалу українських аграріїв.

Агросектор є найбільшою експортною галуззю України, яка у 2022 році забезпечила понад половину всього експорту, відправивши за кордон продукції на понад 23 млрд дол. Валюта, яка заходить в країну, зокрема, підтримує резерви НБУ та стабільність гривні.

Крім того, як відомо, у цьому році дефіцит бюджету складе 38 млрд дол, який покриють надходженнями від міжнародних партнерів. Проте ці кошти країна не може спрямовувати на оборону, тож фінансування армії складається виключно з податків, сплачених бізнесом та населенням.

Аби зберегти цей виробничий потенціал, аграрії потребують значних коштів на інвестиції в обладнання, закупівлю добрив та насіння, оплату праці тощо. Тож критичною залишається нормальна робота “зернового коридора” та доступу аграріїв до фінансування.

Категорія: Новини

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: