Танцювати потрібно у будь-якому віці. Житомирський клуб «Ретро» це доводив неодноразово. Середній вік учасників – 65 років, а найстаршій незабаром має виповнитися 89. Про це повідомляє пресслужба Житомирської міської ради.
Танцювальним рухам людей з молодечим запалом навчає Наталія Хомчук. Керівниця клубу каже, репертуар різноманітний: «Ми вивчаємо народні танці, бальні, вчимо і латину. Рухи мають бути близькими для них, тому я спеціально підбираю вправи».
Любові Лейченко за два тижні буде 89. Хоч вона у клубі найповажніша, та жодного заняття не пропустила. О шостій ранку жінка їде на дачу, а в одинадцятій – вже на репетиції. Вчора вона разом з іншими учасниками клубу танцювала на сцені Палацу культури. Тут «Ретро» представив свій звітний концерт – близько двох десятків творчих напрацювань. Плюс до всього, імпреза переслідувала і благочинну мету — збір коштів для захисників, які лікуються у житомирському шпиталі.
Уроки танців вже 6 років відвідує і Валентина Сергійчук. Жінці – 76. Каже, таке дозвілля дарує їй настрій та здоров’я. «Я стала більш зібраною. Танці дають мені радість життя. Ми якось зустрічалися з однокласниками: вже 55 років після школи. Мені всі казали, що я гарно виглядаю…», – посміхається пані Валентина. Жінка переконана: компліменти в такому віці отримує завдяки танцям.
Танцюристи-аматори займаються у хореографічній залі при Центральній міській бібліотеці імені Василя Земляка двічі на тиждень. Всі вони – студенти Університету поважного віку, що діє на базі цієї ж бібліотеки.
Зараз у клубі – 25 учасників. Вони співать, танцювать, малюють, плетуть сітки та готують консервацію для ЗСУ – відчувають значимість життя і свою значущість у ньому.
Наталія Хомчук зізнається: правильними рухи у її учнів не завжди виходять, але вони стараються. Та й для людей такого віку у танцях головне інше – соціум, спілкування, рух та… «вогник в їхніх очах».