З нагоди 90-річчя утворення Андрушівського району в селі Камені було відкрито пам’ятний знак на честь воїнів-визволителів. 26 червня відбулося урочисте відкриття пам’ятного знаку за участю голови облдержадміністрації Сергія Рижука, першого заступника голови облдержадміністрації Миколи Олещенка, голови Андрушівської районної адміністрації Бориса Мазура, голови Андрушівської районної ради Олександра Мельника, сільського голови села Камені Григорія Ходаківського.
Пам’ятний знак воїнам-визволителям присвячений пам’яті загиблих у роки Великої Вітчизняної війни жителів села Камені. Із цього села на війну пішло 129 чоловік, серед яких була одна жінка, не повернулося 72 людини. Імена цих 72 воїнів-переможців викарбувані на пам’ятному знаку як символ шани та пам’яті про їх вічний подвиг заради життя.
«Сьогодні в селі Камені зробили велику справу і стали свідками історії – відкрили пам’ятний знак воїнам-визволителям. На граніті відтепер навічно викарбувані імена славних героїв-переможців. Знаменно, що пам’ятник відкрили саме в ці червневі дні, коли відзначається день скорботи та вшанування пам’яті загиблих у роки Великої Вітчизняної війни», - сказав голова облдержадміністрації Сергій Рижук.
У Житомирській області нараховується 1613 сіл, 43 селища та 12 міст. Пам’ятні обеліски воїнам-визволителям та братські могили є в кожному селі нашої області. Загалом на Житомирщині їх більше 2800.
Довідково: Село Камені розташоване в Андрушівському районі на трасі Бердичів-Андрушівка. Відстань до районного центру складає 23 км. Площа території села Камені – 92,1га. Кількість жилих дворів - 82, проживає сімей – 104. У селі працює 6 приватних підприємців, з яких 2 займаються торгівлею, а 4 - сільськогосподарським виробництвом.
Функціонує фельдшерський пункт з 2 штатними одиницями. В селі працює бібліотека та відділення зв’язку, Каменівська школа І-ІІ ступенів.
У 1980 році в центрі села було встановлено пам’ятний знак на честь воїнів-визволителів. Пам’ятник у формі гранітної стели, на якій викарбуваний присвятний напис із прізвищами загиблих. Було прийнято сільську програму «Подвиг земляків – в наших серцях», у рамках якої було заплановано відновити пам’ятник.
Фото Катерини Тарановської