Неоплачувана відпустка для артистів театрів і філармонії Житомира: у обласному бюджеті немає грошей на зарплатню » Новини Житомира
 
 


Неоплачувана відпустка для артистів театрів і філармонії Житомира: у обласному бюджеті немає грошей на зарплатню

Автор: news_maker від 25-04-2024, 21:04, переглядів: 27


Пост з таким текстом з’явився на особистій сторінці у «Facebook» одного з акторів Житомирського академічного музично-драматичного театру імені Івана Кочерги. Директорка установи каже, складна фінансова ситуація працівників культури – не новина, повідомляє СК1.

«Нам виділили на 2024 рік 50% потреби на заробітну плату. Пів року уже закінчується і у нас постало питання як жити далі», — каже директорка Житомирського академічного музично-драматичного театру ім. І. Кочерги Наталія Ростова.

Заробітна плата артистів і так невисока, розповідають працівники театру. До прикладу, Павло Неумивакін, провідний актор театру, отримує 12 тисяч гривень, хоча грає у всіх постановках і, за його словами, буквально живе на сцені.

«Я маю 3 сина і моя зарплата в театрі – 12 тисяч гривень. Я змушений підробляти ще монтувальником сцени, тому що 12 тисяч для моєї сім’ї – це ніщо. Мені вистачає на комуналку і поїсти, в принципі все», — говорить артист драми Павло Неумивакін.

При цьому актори театру, окрім своєї театральної діяльності, займаються і волонтерством. Під час усіх вистав поряд із залом стоїть скринька «На ЗСУ», а потім артисти витрачають ці кошти на потреби воїнів.

У Житомирській ОВА кажуть, цьогоріч фінансування області значно менше, ніж було раніше. Так відбулося тому, що ПДФО з військових тепер йдуть до державного бюджету, а не до місцевих. Однак, провівши наради з керівництвом закладів культури, вирішили – усі разом шукатимуть виходи із ситуації.

«Ми будемо шукати внутрішні резерви для того, щоб збільшити фінансову підтримку цих закладів, але разом з тим, ми сьогодні прокомунікували з керівниками усіх трьох закладів про те, що потрібно намагатися збільшувати відсоток залучених коштів шляхом їхньої основної діяльності: шляхом продажу квитків, шляхом орендних послуг», — говорить заступник начальника Житомирської ОВА Юрій Денисовець.

Щоб вирішити ситуацію, розглядається варіант підняття цін на квитки. Однак наразі це рішення знаходиться лише на стадії обговорення. А тим часом, до акторів Житомирського драмтеатру вже телефонують з інших міст і запрошують на роботу.

Та незважаючи навіть на те, що увесь травень актори не отримуватимуть заробітну плату, люди готові працювати далі заради мистецтва. У театрі продовжуватимуть репетиції прем’єри, яку житомиряни зможуть побачити вже незабаром.

Категорія: Новини / Відео

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: