В області перевірили стан пожежних гідрантів. Із трьох з половиною тисяч кранів 17,5% – в неробочому стані. І ситуація порівняно з попередніми роками не покращується. Робота по відновленню пристроїв для забору води пожежними машинами під час гасіння вогню в деяких районах не проводиться з 2005 року , наголосив на засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій заступник начальника управління Держслужби з надзвичайних ситуацій у Житомирській області Олег Держанівський.
Найбільше несправних гідрантів, до двох десятків, розташовані в Брусилівському, Андрушівському, Коростишівському районах. Єдине місто, яке позитивно відзначилося в цій справі – Бердичів. За інформацією комісії, там в поточному році відремонтували 6 пожежних гідрантів. Щодо Житомира, то ситуація – складна. З 725 вуличних пожежних кранів – 222 – несправні.
"Прикро, що на даний час припинила і не проводить вже протягом тривалого часу роботу спеціальна бригада КП "Житомирводоканал", яка і займалась питаннями ремонту і встановлення таких гідрантів. На жаль, відписуються просто формально, що робота проведена" – зазначив Олег Держанівський.
Головними причинами непроведення робіт названо відсутність коштів в водогінно-каналізаційних господарствах. Тому комісією внесено пропозиції передбачити в обласному бюджеті на 2014 рік відповідне фінансування.