У центрі Житомирі триває будівництво салону краси біля "будинку-серця", на площі Перемоги, 8. Згідно з інформацією Департаменту містобудування, архітектури та будівництва облдержадміністрації, перше пожежне відділення або, як охрестили його житомиряни "будинок-серце" є пам'ятником архітектури місцевого значення. На сайті департаменту, в розділі "Охорона архітектурної спадщини", пожежне відділення, будинок знаходиться під номером 47, охоронний номер будівлі - 164. Відповідно прибудова перукарні до пам'ятника архітектури, хоч і місцевого значення, є незаконним.
Цю інформацію підтвердив начальник обласного Департаменту містобудування, архітектури та будівництва Григорій Красійчук. За його словами, для Житомира ця проблема останнім часом стоїть дуже гостро. Чого коштує будівництво супермаркету АТБ на Театральній, будівлі по вулиці Бердівчевской (поряд з пам'ятником архітектури, будівлею СЕС) і тепер "будинок-серце". "Однозначно будівництво біля цієї будівлі незаконно, оскільки це пам'ятка архітектури місцевого значення. Справа в тому, що за законодавством, кожен пам'ятник має свої охоронні зони, але в Житомирі ці зони не визначені, тому все частіше виникають такі питання", - пояснює Красійчук.
Начальник обласного департаменту архітектури також зазначає, що проблема лежить і в українському законодавстві, яке регламентує охорону культурної спадщини.
"Законодавство, фактично, не дає нам виконувати свої обов'язки в повному обсязі - тобто, охороняти залишилися архітектурні пам'ятки міста. У нас немає ніяких повноважень", - каже начальник. За його словами, рішення про виділення земельної ділянки приймає містобудівна рада і депутати міської ради. Обласний департамент архітектури до таких рішень практично не має відношення і до них на підпис не подаються ніякі документи. Григорій Красійчук без оптимізму зазначає, що в даному випадку, напевно, зворотного шляху вже немає, у підприємця є всі документи, проекти та дозволи на руках, тому він швидше завершить задумане. Красійчук запевняє, що звернутися до Житомирської міськради з пропозицією переглянути рішення 2006 року про виділення землі під будівництво поруч з будинком-серцем. Депутат Житомирської районної ради Тетяна Парфентіева, обурена ситуацією і має намір звертатися до прокуратури.
"Оскільки цей будинок є пам'яткою архітектури, у мене виникає питання. Згідно із Законом України" Про охорону культурної спадщини "кожен об'єкт, занесений до реєстру, має навколо себе охоронну зону, так чому порушено законодавство? Вважайте це відкритим листом до прокурора міста Житомира та управління архітектури ", - говорить депутат. Нагадаємо, будинок у формі серця був побудований як міське пожежне відділення. З'явився він у садибі брандмейстера Златоровіча, який 30 років очолював міську пожежну охорону.Прямо в його садибі знаходилася перша міська пожежна команда, яка була створена в 70-х роках XIX століття.