У Житомирі встановлять пам’ятник Яну Падеревському » Новини Житомира
 
 


У Житомирі встановлять пам’ятник Яну Падеревському

Автор: news_maker від 16-10-2013, 19:02, переглядів: 1 639

У Житомирі встановлять пам’ятник Яну Падеревському

Генеральне консульство Республіки Польща незабаром встановить у Житомирі пам’ятник Ігнацію Яну Падеревському. Таке рішення було прийнято 16 жовтня 2013 року, виконавчим комітетом Житомирської міської ради.

5,5-метровий пам’ятник видатному польському державному діячу і музиканту Яну Падеревському встановлять на розі вулиць Київської та Театральної перед Семінарійським костьолом.

Пам’ятник являє собою постамент висотою 3 метри та скульптуру висотою 2,5 метри.

Як повідомила в.о. начальника управління архітектури та дизайну міського середовища Олена Крижанівська, питання щодо встановлення пам’ятника було розглянуто на комісії з топоніміки.

Довідка:

Ігнацій Ян Падеревський (6 листопада 1860 — 29 червня 1941) — видатний польський піаніст, диригент, композитор, філантроп, політик.

Ім’я Яна Падеревського нині носить житомирська музична школа №5. Тут же, на музичній школі №5 встановили пам’ятну дошку польському піаністу.

У Житомирському літературному музеї зберігаються альбоми із автографами Падеревського.

Із Житомиром пов’язана доля рідних композитора. У 1890 році Ян Падеревський придбав для родини будинок у Житомирі на вулиці Подільській, 12. Тут композитор давав невеличкі концерти для родини і друзів.

Батько Ігнація, його сестра та мачуха померли в Житомирі та поховані на Польському кладовищі, а будинок Падеревських зберігся до наших днів.

Категорія: Новини

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: