28 жовтня у Житомирі та інших населених пунктах області вшановують ветеранів та полеглих у Великій Вітчизняній війні. Цього дня 1944-го року радянські війська остаточно витіснили з території України нацистських загарбників.
З нагоди 69-ї річниці визволення України у Житомирі за участю голови обласної ради Йосипа Запаловського, голови обласної державної адміністрації Сергія Рижука, їх заступників, Житомирського міського голови Володимира Дебоя, командира 8 армійського корпусу Петра Литвина, ветеранів, громадськості, школярів, працівників ЗМІ відбулося покладання квітів до Монументу Слави.
Військові вшанували пам’ять тих, хто виборов Велику Перемогу, залпами гвинтівок та урочистою ходою.
«На жаль, з кожним роком все менше ветеранів приходить на відзначення пам’ятних дат, все менше їх живе поряд із нами. Головне завдання нас як влади в області – оточити всіх, хто визволяв Вітчизну на фронтах, хто працював у підпіллі, хто відроджував рідний край у післявоєнний час, чиє дитинство і юність припали на роки війни, увагою, шаною і турботою, – зазначає голова обласної ради. – Кожного року ми виділяємо кошти для фінансування ветеранських організацій, надання матеріальної допомоги ветеранам, пенсіонерам, інвалідам. Для посилення соціального захисту ветеранів війни та праці в області діє комплексна Програма соціального захисту інвалідів, ветеранів війни та праці, пенсіонерів та незахищених верств населення Житомирської області на 2013–2017 роки», – повідомив Йосип Запаловський. На реалізацію програми з обласного бюджету в 2013 році спрямовано коштів у сумі майже 600 тис. грн., в тому числі Житомирській обласній організації ветеранів – 132 тис. грн.
Нині в області проживає 56 тис. ветеранів війни, в тому числі 5,3 тис. інвалідів війни, 7 тис. учасників бойових дій, 34,5 тис. учасників війни. 1 повний кавалер ордена Слави та понад 100 тис. дітей війни. У порівнянні з минулим роком кількість ветеранів в області зменшилася на 7 тис. осіб.
Прес-служба обласної ради