Повернути втрачений зір – можливо! Це на власному прикладі доводять пацієнти Центру мікрохірургії ока обласної клінічної лікарні ім. О. Ф. Гербачевського.
Наразі на Житомирщині налічується близько 10 тисяч жителів, які страждають на катаракту ока, тому в області існує велика потреба в сучасному медичному обладнанні, яке б могло надати ефективну допомогу хворому при захворюванні органів зору або ж втраті зору.
6 листопада в Центрі мікрохірургії ока обласної клінічної лікарні ім. О. Ф. Гербачевського було презентовано новий прилад, придбаний за кошти обласного бюджету, - факоемульсифікатор, який дає змогу з мінімальним втручанням у сітківку ока робити операції будь-якої складності.
Кришталик, який втратив свою прозорість, за допомогою ультразвукового впливу перетворюється на рідку субстанцію, котра відсмоктується через невеликий отвір в тканині ока. Інжектором через той же отвір в порожнину ока вводиться гнучкий штучний кришталик, що призводить до поліпшення зору. Відновлювальний період після проведення операції скорочується до 2-3 днів, а частота ускладнень проведеного втручання практично зводиться до нуля.
«На сьогоднішній день за допомогою факоемульсифікатора в центрі ока успішно виконано більше 1000 операцій, - розповідає завідувач Центру мікрохірургії ока Анна Борщівська. – Без нового приладу попереднім нашим пацієнтам робилися операції з великими розрізами, наразі розрізи скоротилися до 1,7 міліметрів».
Виявити захворювання очей, а також вікові захворювання сітківки може спеціальний томограф. Саме від його діагностування і залежить правильне лікування людини. Цей томограф коштує до одного мільйона гривень. У планах облдержадміністрації спільно з обласною радою - придбати цей прилад.
«Та категорія людей, які отримують направлення на операцію, зазвичай є людьми похилого віку. Ми будемо розглядати можливість придбання томографу в обов’язковому порядку, адже забезпечення якісними і доступними медичними послугами людей, які є найменш соціально захищеними, передбачено соціальними ініціативами Президента України Віктора Януковича, - наголосив заступник голови облдержадміністрації Ярослав Долгих. - Таке обладнання дає можливість покращити якість самої медичної послуги. Перший і основний ефект – це зменшення реабілітаційного періоду, від трьох до чотирьох днів, а це і утримання хворого, і його особисті затрати. У проекті бюджету на 2014 рік ми збільшуємо витрати на покращення медичної галузі не тільки обласної лікарні, але і районних».
Прес-служба облдержадміністрації