Житомир став третім містом одразу після Києва та Львова, де оголосили про старт національної програми зі збору та утилізації відпрацьованих батарейок і акумуляторів.
Щодня українці купують більше 200 тис. батарейок, і приблизно стільки ж за день потрапляє на смітник. Це майже 10 тонн хімічно небезпечних речовин, які здатні забруднити територію цілого міста.
Міністерство екології та природних ресурсів України спільно з компанією "МТС-Україна" закликають всіх викидати батарейки правильно – у спеціально відведені для цього контейнери. Всі зібрані відходи утилізуватимуть відповідно до європейських екологічних стандартів.
Стати учасником програми та встановити спеціальні контейнери у своїй організації може кожен. Зокрема, в Житомирі до цієї акції вже долучилися обласний департамент екології та природних ресурсів, державна екологічна інспекція у Житомирській області, Житомирський національний агроекологічний університет та екологічний ліцей №24, пише прес-служба облдержадміністрації.
До кінця року спеціальні безпечні контейнери планують встановити у приміщеннях органів влади, вузах, в магазинах МТС та компаній-партнерів по всій Україні.
У Житомирській області вже працюють пункти для збору відпрацьованих батарейок та акумуляторів:
- м. Житомир, пл. Соборна, 3/2;
- м. Житомир, вул. Київська, 64;
- м. Житомир, пл. Перемоги, 10;
- м. Новоград-Волинський, вул. Шевченка, 32 Б;
- м. Бердичів, вул. Леніна, 12/1;
- м. Малин, вул. М. Грушевського, 6;
- м. Овруч, вул. Радянська, 33 Б;
- м. Коростень, вул. Щорса, 10;
- м. Коростишів, вул. Карла Маркса, 59 А;
- м. Радомишль, вул. Велика Житомирська, 12.