14 січня 2014 року виповнилося 70 років із дня остаточного визволення Житомирщини від фашистських окупантів. І саме цього дня у м. Корець Рівненської області відбулися урочисті заходи з нагоди передачі Всеукраїнської естафети пам’яті «Слава визволителям України».
Житомирську делегацію, до складу якої увійшли заступник голови облдержадміністрації Ярослав Долгих, перший заступник голови обласної ради Володимир Арешонков, голова обласної ветеранської організації Микола Каширін, ветерани Великої Вітчизняної війни, на кордоні Житомирської і Рівненської областей короваєм, піснями і привітаннями зустріли представники сусідньої області. Квіти і вінки на знак вічної пам’яті і пошани лягли до пам’ятника і братської могили, де спочивають 59 солдатів, сержантів і офіцерів, що в січні 1944 р. визволяли м. Корець. Урочистості продовжилися у Корецькому районному історичному музеї.
«Сьогодні Житомирська область передає цю естафету пам’яті, яка 40 днів була на території Житомирщини, на знак того, що 40 днів і ночей кровопролитні бої йшли на території нашої області. Ми вшановуємо тих людей, які полягли, визволяючи нашу рідну землю. Але основний наш синівський обов’язок – подбати про тих учасників бойових дій, які витримали ту страшну війну і живуть поруч із нами», - сказав у своєму виступі заступник голови облдержадміністрації Ярослав Долгих.
Наголошуючи на важливості події, Ярослав Дмитрович зауважив: «Святкування 70-річчя визволення України, як наголошує наш Президент Віктор Янукович, має об’єднати весь український народ навколо спільних цілей, спільної пам’яті і спільного бачення нашого майбутнього».
Всеукраїнська естафета пам’яті «Слава визволителям України» на честь 70-річчя визволення України стартувала у Луганську у лютому 2013 року. Символи естафети, святі символи перемоги – штандарт 1 Українського фронту, гільза із землею – вже пройшли через 9 областей України. 28 жовтня 2014 року всі символи, після того як вони дістануться західного кордону України, будуть здані до музею Великої Вітчизняної війни України у Києві. Про це розповів учасникам урочистостей голова Житомирської обласної ветеранської організації Микола Каширін.
12 листопада 2013 року Житомирщина прийняла естафету від киян. Її світлі символи пройшли по 5 напрямках – як діяли у роки війни 5 армій 1-го Українського фронту, по всіх районних центрах, по всіх населених пунктах із залученням громадськості, молоді, щоб ми пам’ятали про тих, хто захищав нашу свободу.
Микола Каширін передав рівненським побратимам штандарт 1 Українського фронту та гільзу із землею з меморіалу в районі с. Ставище Брусиловського району, з так званого рубежу мужності, який у роки війни проходив через Овруч, Малин, Радомишль, Брусилів і Корнин. Тут у братській могилі лежать 2060 воїнів української армії.
Естафета – це символ зв’язку поколінь, символ єдності усіх регіонів нашої держави. Заступник голови Рівненської облдержадміністрації Світлана Сад пообіцяла, що символи естафети пройдуть по місцях бойової слави усіх куточків області. Перш за все, сказав перший заступник голови Рівненської обласної ради Михайло Кривко, такі події потрібні нашій молоді. Нагадуючи про героїзм людей, на долю яких випала війна, ми хочемо, щоб молоді люди були достойною зміною ветеранів і продовжили розбудову міцної незалежної України.
«Сучасна молодь така, якою ми її виховали. Якщо ми передамо нашим дітям духовні орієнтири, то вони теж будуть вшановувати їх. Безперечно, пам'ять про Велику Вітчизняну війну, про людей, які боронили нашу землю, - є одним із святих символів», - вважає перший заступник голови Житомирської обласної ради Володимир Арешонков. Він зауважив, що на підтримання ветеранських організацій останніми роками виділялось близько 600 тис. грн. Більш ніж півмільйона гривень спрямовується на різноманітні програми, в тому числі на видання «Книги пам’яті», більш ніж 900 тис грн. – на допомогу ветеранам війни, учасникам бойових дій. Програма підтримки ветеранів, інвалідів, людей, які потребують підтримки держави, цьогоріч буде не меншою, ніж у попередні роки.
Прес-служба облдержадміністрації