У Житомирі, на території 95-ої окремої аеромобільної бригади, пройшов мітинг присвячений відкриттю музею високомобільних десантних військ. В заході взяли участь воїни - десантники, ветерани ЗС України, військовослужбовці гарнізону, школярі, курсанти, студенти та пересічні мешканці міста.
Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих співвітчизників. Після чого, було покладено квіти до пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам, воїнам-миротворцям.
В ході мітингу ряд військовослужбовців було заохочено грамотами, нагородами та черговими військовими званнями. Після чого було відкрито музей високомобільних десантних військ.
"Основною метою створення музею є військово-патріотичне виховання особового складу частини та молоді, прагнення зберегти вагомі надбання попередніх поколінь, пам’ять про славні сторінки повітрянодесантних військ, зробити свій внесок в їх розвиток," – розповів заступник командира 95 оаебр по роботі з особовим складом Олександр Іщенко.
Центральне місце в експозиції займає діорама Дніпровської повітрянодесантної операції 1943 року.
Відвідувачі мають змогу познайомитися з історією війська, розвитку та участі повітрянодесантних військ у війнах та локальних конфліктах, побачити зразки зброї яка нині знаходиться на озброєні ВДВ. Започатковано експозицію, яка розповідає про історію, структуру, оснащення та сьогоденні підрозділів ВДВ іноземних країн.
Крім того, частина експонатів присвячена життю та діяльності легендарного командувача повітрянодесантних військ СРСР генерала армії Василя Маргелова.
І хоча зроблено лише перші кроки у формуванні музею ВДВ, вже зараз його творці думають про подальше його розширення.
Руслан Лінник, РМЦ Житомир. Фото автора