У Житомирі триває місячник весняного загальноміського благоустрою та санітарного прибирання міста. 8 квітня черга дійшла до Станишівського майдану: тут прибирали масштабне стихійне звалище поблизу паперової фабрики. На боротьбу з горами сміття вийшло близько 20 осіб: працівники інспекції з благоустрою та компанії «Коменерго». До прибирання долучилися й мешканці навколишніх будинків. Директор комунального підприємства «Інспекція з благоустрою» м. Житомира Юрій Самборський зазначив, що звалище в районі «паперової фабрики» утворюється дуже швидко, тому необхідно засипати там котлован, який і служить «притулком» для відходів.
«На майдані Станишівському це у нас багаторічна проблема. Щороку доводиться прибирати, але люди швидко засипають сміттям. Я вважаю, що там взагалі потрібно або засипати цей котлован землею, або розібрати його. Наскільки нам відомо, він належить ліквідатору паперової фабрики. Це фундамент: будувався будинок - гуртожиток для працівників паперової фабрики. Будинок не добудувався, та й навряд чи добудується. Тому потрібно щось робити: мусимо засипати, або розбирати, оскільки кожну весну і кожну осінь ми маємо там проблеми. Зараз було доручено інспекції та компанії «Коменерго » прибрати там. Я вважаю, що ми успішно з цією справою впоралися», - зазначив Самборський.
За його словами, з котловану вивезли 20 кубів сміття. Начальник управління житлового господарства міськради Світлана Пивоварова запевняє, що в Житомирі зменшилася кількість стихійних звалищ.
«Міська влада працює над тим, щоб зменшити кількість стихійних звалищ. У нас їх було 28, сьогодні їх залишилося 17. Сьогодні влада міста ставить завдання опрацювати дане питання, щоб зменшити кількість звалищ, тому що на 17 таких місць з міського бюджету витрачається 1,2 млн. грн. Це дуже великі кошти і тому ми будемо працювати з перевізниками ТПВ, інспекцією з благоустрою та комунальними підприємствами для того, щоб якумога більше укласти угод на вивіз сміття з приватними будинками і комерційними структурами, які ще не мають таких договорів і не платять гроші за вивезення сміття. Інше питання в тому, що на сьогодні з приватним сектором укладено близько 20 тисяч договорів, але реально платять за вивіз сміття тільки 8000», - підкреслила Пивоварова під час брифінгу 8 квітня. Повідомляє
Житомир Інфо