Під час наради перший заступник голови облдержадміністрації Геннадій Дмитренко зауважив, що на сьогодні на балансі підприємств та організацій Житомирщини знаходиться 920 котелень. Причому 531 з них, а це 58%, працює на газу. Однак, зважаючи на постійне зростання ціни на цей вид палива, особливо в нинішніх непростих умовах, споживання газу варто скорочувати. Мова йде про активізацію переходу на альтернативні види палива:
"Найбільші країни світу вже давно переходять на альтернативні види палива. Ми маємо користуватися тією альтернативою і тим убезпечити і зберегти той фінансовий ресурс, який можна було б давати на розвиток економіки, фінансової частини і забезпечити тим самим соціальний статус кожного громадянина і кожної окремої території".
Житомирщина - одна з областей, які мають надзвичайно високий потенціал впровадження альтернативних технологій опалення, додає начальник обласного департаменту житлово-комунального господарства Геннадій Забродський:
"Найбільше в нашій Житомирській області можна використовувати місцеву сировини, яку ми можемо опрацювати і зробити замкнений цикл. Більше того, коли ми будемо користуватися місцевою сировиною, додатково ми створимо робочі місця в себе, в Житомирській області, ми залишаємо в себе фінансовий ресурс. Крім того, ми маємо зменшення використання ресурсів і відповідно виконуємо державну програму щодо зменшення споживання енергоносіїв".
Загалом перед областю стоїть завдання за три найближчі роки зменшити газоспоживання на 50%. Можливості для цього на Житомирщині є, каже Геннадій Забродський, починати роботу потрібно вже зараз.