У Чуднові було урочисто відкрито пам’ятник Тарасу Шевченку » Новини Житомира
 
 


У Чуднові було урочисто відкрито пам’ятник Тарасу Шевченку

Автор: news_maker від 22-05-2014, 19:21, переглядів: 2 773

У Чуднові було урочисто відкрито пам’ятник Тарасу Шевченку

22 травня у Чуднові було урочисто відкрито пам’ятник українському мислителю, поету, художнику і просвітителю Тарасу Шевченку. Участь в урочистій церемонії взяли голова облдержадміністрації Сидір Кізін, голова Чуднівської райдержадміністрації Юрій Іванець, голова Чуднівської районної ради Валерій Копчик, Чуднівський міський голова Іван Розводовський.
Відкриття пам’ятника стало значною подією у житті міста і зібрало багато жителів Чуднова й району. Символічно й те, що відкриття пам’ятника відбулося саме 22 травня, у день перепоховання останків поета. Подію, що відбулася 153 роки тому, українці традиційно відзначають як свято повернення Кобзаря до свого рідного народу, для якого він став національним пророком. Відсьогодні і Чуднів, мальовниче і багате на славну історію місто, встановленням пам’ятника віддає щиру шану людині, що заклала підвалини творення новітньої української нації, незалежності України.
Пам’ятник найвизначішому українцю усіх часів на Замковій площі міста Чуднова встановлено за сприяння керівництва Чуднівської міської ради. Головним ініціатором, замовником і організатором усіх робіт виступив Чуднівський міський голова Іван Розводовський. Закладення фундаменту ініціювали Анатолій Момот, Анатолій Савченко, Тарас Носенко та інші підприємці міста. Цікаве вирішення образу Тараса Шевченка вдалося народному художнику України, скульптору Віталію Рожику і заслуженому художнику України скульптору Василю Фещенку.
З величною подією усіх присутніх на церемонії відкриття привітав голова облдержадміністрації Сидір Кізін: «Ми освячуємо серце Чуднова і Чуднівського району нашим українським генієм, який є батьком нашої нації, який зробив для перемоги України, для утвердження нашої незалежної держави, можливо, більше, ніж багато збройних сил і армій. Зробив це своїм словом, і це слово сьогодні у серці кожного з нас».

У Чуднові було урочисто відкрито пам’ятник Тарасу Шевченку
У Чуднові було урочисто відкрито пам’ятник Тарасу Шевченку
У Чуднові було урочисто відкрито пам’ятник Тарасу Шевченку

Категорія: Новини / Фото / Новини Житомирщини

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: