Причини тут різні: від відсутності необхідного державного фінансування до дуже повільної інвентаризації захисних споруд цивільного захисту населення області. Сьогодні лише 4% захисних споруд готові до використання за призначенням. Про це повідомив заступник директора департаменту цивільного захисту населення облдержадміністрації Сергій Безносюк:
"Обмежено готові 468 споруд, що складає 40% та не готові 665 захисних споруд, що складає 56 %. Але разом з тим в органах місцевого самоврядування та районних адміністраціях додатково обліковано 458 тисяч підвальних приміщень, які можуть бути використані для укриття населення від дії засобів ураження в особливий період".
Складним залишається питання і своєчасного оповіщення населення у разі виникнення надзвичайної ситуації. Оскільки найбільш дієвим і надійним засобом є донесення необхідної інформації через мережу проводового радіо, а, як відомо, кількість радіоточок щороку скорочується. Після аварії на Чорнобильській АЕС ніхто не поповнював і склади із засобами захисту органів дихання, тож не важко здогадатись чим це може загрожувати, каже чиновник. Аби ситуація виправилась потрібно 263 мільони гривень. Проте, за словами Сергія Безносюка є і позитивні моменти "З початку року комісійно перевірено стільки захисних споруд скільки їх не було перевірено за останні 4-5 років. Відповідно була проведена і система оповіщення. Ми ніколи не вмикали електросирени а зараз вперше це зробили", – повідомив Сергій Безносюк