У Житомирі обговорили програму територіальної співпраці між Білоруссю та Україною » Новини Житомира | Новости Житомира
 
 

У Житомирі обговорили програму територіальної співпраці між Білоруссю та Україною

Автор: news_maker от 30-07-2014, 12:14, Переглядів: 937

У Житомирі обговорили програму територіальної співпраці між Білоруссю та Україною

Громадське обговорення Програми територіальної співпраці між Республікою Білорусь та Україною відбулося у Житомирі 29 липня. Зокрема, було розглянуто програму Європейської Комісії «Сприяння територіальному співробітництву країн Східного Партнерства».
Участь у нараді брали перший заступник голови облдержадміністрації Геннадій Дмитренко, експерт з адвокації Програми Європейської комісії сприяння територіальному співробітництву країн Східного партнерства Любов Паливода, експерт Програми Мануела Трошке, керівники профільних департаментів, управлінь облдержадміністрації, а також представники громадських організацій.
Розпочинаючи захід, Геннадій Дмитренко нагадав, що у рамках цього проекту протягом 2-5 липня у м. Тбілісі (Грузія) за участю представників країн Європейського Союзу відбулося засідання робочої групи з підготовки програми «Україна—Білорусь».
«Це перша програма щодо спрямування фінансового ресурсу на розвиток органів місцевого самоврядування та конкретизації інфраструктурних проектів якраз тим країнам, що територіально межують між собою, як-от Україна та Білорусія. Президент України Петро Порошенко визначає цей напрямок пріоритетним. Зокрема Глава держави акцентує на необхідності сплати податків до місцевих бюджетів і розширення повноважень органів місцевого самоврядування. Також важливо, аби сировинна база, наявна у регіонах, і використовувалася для розвитку тих територіальних громад», – зауважив Геннадій Дмитренко.
Мета Програми – сприяти сталому розвитку територіального співробітництва між прикордонними регіонами-учасниками шляхом зміцнення транскордонних контактів місцевих органів влади, громад та організацій громадянського суспільства. Це забезпечуватиме розробку спільних рішень у відповідь на спільні проблеми соціально-економічного розвитку у регіонах.
Зі свого боку Любов Паливода повідомила, що географія Програми охоплює шість країн у рамках чотирьох програм територіального співробітництва: Білорусь—Україна, Азербайджан—Грузія, Вірменія—Грузія, Молдова—Україна.
«Європейський Союз спрямував 12,5 млн. євро для втілення програм на цих чотирьох кордонах. Ці кошти будуть розподілені між чотирма програмами територіального співробітництва виходячи з кількості населення, рівнів соціально-економічного розвитку та здатності відповідних регіонів освоїти ці кошти. Так, фінансування пілотної програми за напрямком „Білорусь–Україна“ становить орієнтовно 3 млн 300 тис. Євро», –пояснила Любов Михайлівна.
Житомирська область разом із Волинською, Рівненською, Київською та Чернігівською областями співпрацюватимуть у Проекті за напрямом «Білорусь—Україна» з Брестською та Гомельською областями Республіки Білорусь.
До основних пріоритетів, які можна здійснити в рамках Спільної операційної програми, належать поліпшення умов життя місцевих громад у прикордонних районах (поліпшення бізнес-послуг, формування транскордонної бізнес-мережі, розвиток малих об’єктів інфраструктури регіонів), вирішення проблем у сфері навколишнього середовища, енергозбереження, зайнятості, охорони здоров’я, освіти, культури та спорту.
Причому, зауважила Любов Паливода, охорона здоров’я (профілактика та рання діагностика) як пріоритет передбачена лише у програмі «Білорусь—Україна». Це пояснюється тим, що території нашої держави суттєво постраждала від наслідків Чорнобильської катастрофи.

Прес-служба облдержадміністрації
У Житомирі обговорили програму територіальної співпраці між Білоруссю та Україною

Категорія: Новинизагрузка...

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: