На Житомирщині зареєстровано 61 повідомлення про можливі порушення виборчого законодавства » Новини Житомира | Новости Житомира
 
 


На Житомирщині зареєстровано 61 повідомлення про можливі порушення виборчого законодавства

Автор: news_maker від 24-10-2014, 13:38, переглядів: 1 028

На Житомирщині зареєстровано 61 повідомлення про можливі порушення виборчого законодавства

Про найбільш розповсюджені порушення, зафіксовані під час перебігу виборчої кампанії, та нововведення законодавства щодо посилення відповідальності за їх вчинення повідомив т.в.о. начальника УМВС України в Житомирській області Григорій Полковніков на нещодавній прес-конференції за участі голови обласної ОДА Сергія Машковського та керівників інших правоохоронних відомств.

Станом на 23.10.2014 органами внутрішніх справ області зареєстровано 61 повідомлення про можливі факти порушень виборчого законодавства, які мали місце у 18-ти районах області, найбільше в Коростенському (12), Бердичівському (9), м. Житомирі (8), Малинському та Овруцькому (по 6).
У більшості зареєстрованих випадків до міліції звертаються представники чи й самі кандидати у народні депутати, або ж просто суспільно активні громадяни. За результатами проведених перевірок у 15 випадках встановлено ознаки кримінальних правопорушень та розпочато відповідні провадження, з яких 8 – за ст. 296 (Хуліганство) Кримінального кодексу України; 5 – за ст. 157 (Перешкоджання здійснення виборчого права…) Кримінального кодексу України; 2 – за ст. 185 (Крадіжка) Кримінального кодексу України.
- Кримінальні провадження відкриті в Овруцькому, Житомирському міському (по 3), Малинському, Коростенському (по 2), Володарськ-Волинському, Радомишльському, Брусилівському, Чуднівському та Бердичівському МВ-РВ (по 1), - повідомив Григорій Полковніков. - А відносно 7 правопорушників у Малинському, Житомирському, Романівському, Овруцькому районах складено адміністративні протоколи, які направлено на розгляд судів.
Навів доповідач й конкретні приклади зафіксованих адміністративних та кримінальних правопорушень.
Так, 23 жовтня 2014 року уночі було затримано жителя м. Житомира, 1975 р.н., який намагався викрасти інформаційний банер кандидата у народні депутати України. Наразі по вказаному факту відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 185 (Крадіжка) Кримінального кодексу України.
Працівниками Овруцького РВ складено адміністративний протокол за ч. 1 ст. 212 -14 (Порушення порядку розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами) КУпАП відносно жителя Овруцького району, 1976 р.н., непрацюючого, за фактом порушення порядку розміщення агітаційних матеріалів кандидата у народні депутати. На порушника судом накладено покарання у вигляді штрафу. У Малинському районі за подібні правопорушення адміністративні матеріали складено відносно трьох місцевих жителів.
За ст. 173 (Дрібне хуліганство) КУпАП складено адмінпротокол на жителя смт. Романова, 1955 р.н., який з інформаційного щита умисно зірвав агітаційний лист кандидата в народні депутати. Адмінматеріали направлено на розгляд Романівського районного суду.
Працівниками Житомирського МВ складені адмінматеріали за ч. 2 ст.212-13 (Виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск) КУпАП стосовно студенток житомирського коледжу, в яких вилучено 195 листівок формату А-4, що не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск. Матеріали направлені на розгляд до Корольовського районного суду м. Житомира.
Тимчасово виконуючий обов’язки начальника УМВС, підсумовуючи свій виступ, наголосив на набутті чинності норм закону щодо посилення відповідальності за порушення виборчого законодавства та додав, що міліція Житомирщини готова до забезпечення належного правопорядку на території області під час проведення виборів народних депутатів України.

Категорія: Новини

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: