У кімнаті пам’яті Святослава Ріхтера провели першу екскурсію » Новини Житомира | Новости Житомира
 
 

У кімнаті пам’яті Святослава Ріхтера провели першу екскурсію

Автор: news_maker от 5-03-2015, 18:24, Переглядів: 1166

У кімнаті пам’яті Святослава Ріхтера провели першу екскурсію

Музична композиція Олександра Скрябіна «Етюд № 5», яку Святослав Ріхтер вперше виконав у 1952 році, ознаменувала 5 березня відкриття виставочної композиції «Кімната пам’яті Святослава Ріхтера» у музичній школі № 2 міста Житомира, яка носить ім’я видатного піаніста. Цього дня у стінах навчального закладу зібралося багато шанувальників творчості земляка-музиканта та людей, які особисто були знайомі з маестро. Урочистості відвідали й начальник управління культури облдержадміністрації Юрій Градовський та заступник Житомирського міського голови Олександр Бочковський.
Як розповіла директор музичної школи Людмила Кочевенко, більше 20 років у закладі збирали цінні документи, а в 2000 році тут нарешті відкрилася експозиція, присвячена Святославу Ріхтеру. Після того, як у 2010 році заклад отримав ім’я видатного піаніста, в музичній школі розпочали посилено працювати над тим, аби вшанувати на належному рівні нашого земляка. А сьогодні жителям та гостям міста Житомира провели першу екскурсію в кімнаті пам’яті, де зберігаються унікальні експонати: сорочка, краватка, шарф, туфлі, окуляри, портмоне піаніста і навіть колекція фотографій, які Святослав Ріхтер робив особисто, а також платівки з його підписом та оригінальні записи творів музиканта. До речі, приміщення школи збудоване ще в 1904 році і його стіни пам’ятають оперну співачку Зою Гайдай, композитора Олександра Білаша, диригента Вадима Гнєдиша та інших відомих діячів культури.
Юрій Градовський зазначив: «У стінах легендарної музичної школи № 2 відбувається непересічна, навіть історична подія – відкриття кімнати пам’яті Святослава Ріхтера, і всі гості з нетерпінням очікують на першу екскурсію. Окрім цього, в березні у рідному місті піаніста проходитиме багато цікавих заходів, на які запрошуються всі шанувальники його творчості».
Ідею створення кімнати пам’яті Святослава Ріхтера втілили в життя директор школи № 2 імені Святослава Ріхтера Людмила Кочевенко, завідуюча історичним відділом обласного краєзнавчого музею Ольга Родічева, науковий співробітник історичного відділу обласного краєзнавчого музею Юлія Каплун та член Національної спілки художників України Юрій Дубінін. Всі вони отримали почесні нагороди від міської ради та управління культури облдержадміністрації.
Музика, якою жив Святослав Ріхтер і якій він присвятив своє життя, щодня лунає у стінах музичної школи та надихає юних музикантів шліфувати й вдосконалювати свою майстерність.
У кімнаті пам’яті Святослава Ріхтера провели першу екскурсію
У кімнаті пам’яті Святослава Ріхтера провели першу екскурсію
У кімнаті пам’яті Святослава Ріхтера провели першу екскурсію
У кімнаті пам’яті Святослава Ріхтера провели першу екскурсію

Категорія: Новини, Фотозагрузка...

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: