29 квітня у Житомирі на базі ЗОШ №8 та спортивного майданчику пожежного прикладного виду спорту при ДПРЧ України у Житомирській області пройшов міський етап змагання Всеукраїнського громадського дитячого руху «Школа безпеки». Організатор заходу – управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення та управління освіти міської ради. До підготовки та проведення змагань також долучилися представники міського органу цивільного захисту управління ДСНС України у Житомирській області, навчально-методичний центр ЦЗ та БЖД Житомирської області та інші фахівці.
Гра-випробування «Школа безпеки» проводиться з метою пропаганди здорового активного способу життя, оцінки можливостей дітей орієнтуватися в надзвичайних ситуаціях, повсякденному житті, а також пропаганди і популяризації основ безпеки життя, підготовки до служби в Збройних Силах України, виявлення кращих та найсильніших команд серед загальноосвітніх навчальних закладів міста.
Захід урочисто відкрили внесенням Державного Прапору України, виконанням Гімну України та привітанням учасників.
З початком змагань учасників привітав начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Житомирської міської ради Микола Дідківський:
«Змагання є дуже важливими не тільки для вас, а й для ваших друзів та знайомих. Адже ті знання, вміння та навички, які ви сьогодні отримаєте та закріпите під час цих змагань, знадобляться вам протягом всього життя»,- звернувся до юних учасників змагань Микола Дідківський та наголосив на важливості дотримання правил безпеки під час змагань, чесної та відкритої боротьби.
Цьогоріч свої команди представили 28 загальноосвітніх шкіл міста.
Під час виконання завдань діти мали змогу показати себе в багатьох дисциплінах: з основ надання першої медичної допомоги (що проходив у формі тестів, ситуаційних та практичних завдань) та змаганнях на дистанціях.
Так, команди випробовували себе у змаганнях виконувати аварійно-рятувальні роботи в зоні технічної аварії. На дистанції «Бойове розгортання та гасіння пожежі» учасники продемонстрували вміння та навички роботи з пожежним обладнанням і спорядженням та гасіння пожежі. На дистанції «Рятувальні роботи у зоні радіаційного або хімічного забруднення» - продемонстрували уміння та навички роботи в зоні хімічної та радіаційної аварії, проведення рятувальних робіт із застосуванням засобів індивідуального захисту.
У ході напруженої боротьбі учасники проводили пошуково-рятувальні роботи в умовах природного середовища із застосуванням альпіністського та спеціального рятувального спорядження та демонстрували свої уміння орієнтуватися на місцевості.
«Найбільше мені подобається демонструвати туристичну підготовку, долати «перешкоду», тримаючись обома руками за верхню мотузку та пересуваючись ногами по нижній мотузці, - ділиться своїми враженнями від змагань учень 10-Б класу ЗОШ №21 Влад. - Ще подобається в’язати вузли, коли кожний учасник витягує картку з назвами вузлів та демонструє вміння правильно зав’язати вузла за максимально короткий час. Головне для мене - навчитись правильно діяти в тій чи іншій життєвій ситуації, а перемога – це другорядне».
Як зазначає заступник начальника управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту міської ради Олександр Куліковський, за допомогою моделювання різних життєвих ситуацій під час змагання у дітей формується комплекс навичок та вмінь діяти індивідуально та колективно в різних екстремальних ситуаціях, виховується працелюбність, чесність, відвага, дисциплінованість, розвивається та вдосконалюється фізичний розвиток дитини, здатність її прийти на допомогу.
Під час виконання вправ між командами точилася гостра боротьба та нестримне бажання перемоги.
Суддівська колегія визначить команду-переможця, а також ту дитину, яка, проявивши успіхи та здібності, показала найкращий результат в певній дисципліні.
Переможців буде нагороджено цінними призами.
Педагог-організатор ЗОШ№27 Віталій Колодницький відмітив велике бажання дітей брати участь у змаганнях: «Діти пам’ятають, знають і хочуть брати участь у таких змаганнях. В школі учні проходять цілий конкурс відбору переможця, який представлятиме школу на міському етапі змагань. У дитини має бути не просто бажання, а ще здоров’я, здібності та нахил. Діти не на словах, а на практиці отримують реальний досвід, як діяти в тій чи іншій ситуації, наприклад, мають змогу випробувати себе з вогнегасниками, показують здатність виконати певні дії з врятування життя свого та ближніх. Ми бачимо, що майже всі школи представили свої команди. Це говорить про те, що і діти, і вчителі розуміють важливість участі у цих змаганнях».