Фестиваль традиційно бере свій початок в травні і триває аж до свята Покрови, складаючись із кількох окремих свят, пов’язаних між собою однією ідеєю – збереження давніх хліборобських традицій.
Цього понеділка в селі Городське Коростишівського району пройшло перше таке свято – "День Юрія". Цікаво, що гості фестивалю були не лише глядачами театралізованого дійства, а й самі брали участь в деяких обрядах.
Наприклад, дівчата садили огірки, адже за народною традицією огірки, посіяні саме на Юрія, гарно ростуть та дають щедрий врожай. Хлопці допомагали виганяти в поле худобу, бо за повір'ям, якщо худобу прогнати навколо поля із житом – воно родитиме на славу. В цьому році учасниками свята Юрія стало чимало дітей, каже організатор етно фестивалю "Житичі" Інна Величко:
"Порадувала погода – був ясний і погожий день. Приїхало дуже багато людей, які прагнули відкрити для себе щось нове і цікаве. Приїхало близько півсотні дітей з житомирської школи №21. Приїхали діти також із музичної та художньої шкіл".
Свято відбувалося на території культурно-мистецького центру "Поліська хата". Вже за традицією на свято Юрія відомий житомирський митець, заслужений художник України Юрій Камишний виставляв під стріхою хати свої картини.
Півтора десятки робіт експозиції створені саме в селі Городське, на них зображені місцеві хати та пейзажі. Під час свята були також проведені майстер-класи для дітей по створенню ляльки-мотанки, витинанки, з бісероплетіння. Працював міні-ярмарок житомирських майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, виступали різні фольклорні колективи.