Як звільнитися від валютного кредиту » Новини Житомира | Новости Житомира
 
 

Як звільнитися від валютного кредиту

Автор: news_maker от 19-05-2015, 13:19, Переглядів: 640

Як звільнитися від валютного кредиту

З 8 травня 2015 р. набрав чинності Меморандум про регулювання питання реструктуризації споживчих кредитів в іноземній валюті. Завдяки документу позичальники, зможуть перевести борги в гривню.

Документ набуває чинності, щойно його підпишуть найбільші банки - валютні кредитувальники. Та після того, як Верховна Рада приймаєзакон, який врегулює податкові проблеми банків, які виникнуть під час скасування частини кредитного боргу.

Наразі всі умови виконані. Під Меморандумом вже підписалося 11 банків. В тому числі : «Український професійний банк», «Альфа-Банк Україна», «Надра», «Банк Михайлівський», «ПриватБанк», «Грант», «Регіон-банк», «Дельта Банк», «Фідо банк», «Платинум банк», «Креді Агріколь». Решта банків, які мають позичальників іноземної валюти, планують долучитися до підписання найближчим часом.

1) Протягом 3-х місяців подати заявку і документи про перерахування позики в гривню;

2) Отримати підтвердження , що подано весь потрібний пакет документів і фінансисти немають до нього претензій.

3) Позичальник на момент подачі заявки на реструктуризацію може володіти лише одним житлом (квартиру або будинок). А розмір залишку боргу за кредитом не має перевищувати 2,5 млн грн ($ 158,6 тис.);

4) Станом на 1 січня 2014 має бути погашена уся прострочена заборгованість або врегульована до моменту реструктуризації;

5) Заборгованість за споживчим кредитом (за основною сумою кредиту і нарахованих, але не сплачених відсоткам) перераховується згідно з офіційним курсом Національного банку України на день проведення реструктуризації;

6) У разі своєчасного виконання зобов'язань позичальника за договором споживчого кредиту і відсутності після реструктуризації платежів, прострочених більш ніж на 30 днів, банк зобов'язаний протягом дії договору про споживчий кредит (не пізніше строку його закінчення) анулювати борг в розмірі, визначеному в пункті 4;

7) За заявою позичальника банк зобов'язаний замінити аннуїтетну форму (один із видів довготермінової державної позики, за якою щороку виплачують відсотки та погашають частину боргу) погашення кредиту класичної (стандартною);

8) Протягом трьох років після проведення реструктуризації, при подальшій неможливості виконувати свої зобов'язання по кредиту та за умови відсутності рішення про стягнення заборгованості за кредитним договором, позичальник має право звернутися до банку з одностороннім заявою про передачу предмета застави (іпотеки) у власність банку – в рахунок погашення заборгованості.

Банк повинен прийняти предмет іпотеки у свою власність в 60-денний термін з моменту отримання заяви. Проте зробити це він може тільки при виконанні ряду умов:

• надання необхідних для укладення такого договору документів;

• відсутність обтяжень будь-яких третіх осіб (крім зареєстрованих за заявою банку);

• відсутність в даному житлі зареєстрованих осіб, в тому числі неповнолітніх;

• відсутність інших встановлених чинним законодавством обмежень прав іпотеко держателя на предмет застави (іпотеки), які унеможливлюють передачу предмета застави (іпотеки) у власність банку як повного погашення заборгованості за споживчим кредитом.

Таким чином власникам квартир до 60 кв. м і будинків до 120 кв. м –50% суми. Господарям більшою нерухомості – 25% суми.

Позики, за якими залишилося заплатити не більше 2,5 млн грн на 1 січня 2015 р. по курсу 15,76 грн. $ (офіційний курс НБУ на той момент) – 158,6 тис. $. Тобто тіло позики + відсотки (комісії), включає пені і штрафи.

«Валютний» відсоток банк нараховує тільки на 50% або 75% суми кредиту, який не буде списаний, – той, що потрібно буде виплатити. На 50% і 25% суми, що підлягає списанню, буде нараховуватися 0,01% річних.

Категорія: Новинизагрузка...

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: