Ініціатива запровадження роздільного способу збору сміття у Житомирі активно підтримується мешканцями міста. У цьому 25 липня 2012 року, особисто упевнились Житомирський міський голова Володимир Дебой, заступник міського голови Микола Боровець, депутати міської ради Володимир Тичина та Василь Кучик під час виїзної робочої наради з цього питання. Сміттєві баки не пустують, заповнені та напівзаповнені і саме тими відходами, для яких поставлені. Житомиряни виносять заздалегідь розподілене сміття. Говорять, так навіть зручніше.
Керівник міста поспілкувався із мешканцями будинків по проспекту Миру, пров. Червоному з приводу доцільності та ефективності запровадження такого підходу. Співрозмовники одноголосні – роздільний збір сміття є дієвим кроком для покращення екологічної ситуації у місті, благоустрою вулиць.
«Окремо збирати сміття мені не лінь. Я підтримую таку ініціативу та і мої сусіди також, тому що хочемо жити у чистому місті, з охайними подвір’ями», – говорить Олександр, який тільки-но викинув пластикові пляшки в контейнер для роздільного збору сміття.
Мешканці погоджуються: скло, пластик та папір повинні йти на вторинну переробку і не захаращувати полігон та вулиці міста.
Марія Мороз, яка наглядала за дітьми на подвір’ї, говорить, що всі мешканці радо сприйняли ініціативу роздільного збору сміття. «На скільки це впроваджується і чи реально діє – кожен може пересвідчитися біля свого будинку. У нас контейнери зараз напівзаповнені, іншого сміття, крім того, що йде на вторинну переробку, там немає. Думаю, це свідчить про організованість, розуміння та підтримку людей», – зазначає жінка.
Її сусідка додає, що нові гарні контейнери, біля яких завжди чисто і охайно, забезпечено вчасний вивіз сміття – вже це спонукає людей не смітити, а жити більш цивілізовано та підтримувати благоустрій подвір’я.
Нагадаємо, цьогоріч сесією міської ради у Житомирі прийнято Програму роздільного збору побутових відходів, серед завдань якої – використання та переробка вторинної сировини, обмеження шкідливого впливу відходів на навколишнє середовище, ліквідація стихійних сміттєзвалищ та запобігання утворенню нових у подальшому.