З нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом у конгрес-центрі Житомирського інституту медсестринства відбулася науково-практична конференція «Роль медичного працівника і громадськості у попередженні ВІЛ/СНІДу серед населення області».
Серед тем, які розглядалися на конференції, - питання епідситуації з ВІЛ/СНІДом у м. Житомирі та області, профілактичної роботи в діяльності медичних працівників та їхньої ролі в попередженні ВІЛ/СНІДу, а також гендерного насилля в контексті поширення ВІЛ/СНІДу. Позитивним досвідом роботи поділилися представники «Клініки, дружньої до молоді» м. Житомира, громадської організації «Перспектива», благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом».
За інформацією Обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Житомирської обласної ради, який очолює головний лікар Юрій Галінський, у Житомирській області впродовж 2015 року виявлено 327 ВІЛ-інфікованих осіб. Загалом на обліку перебуває 2800 мешканців області.
Учасники науково-практичної конференції «посадили» символічне дерево толерантності, яке прикрасили червоними стрічками у знак солідарності із ВІЛ-позитивними та хворими на СНІД.
Заходи проведено за ініціативи просвітницького відділу Житомирського обласного медичного центру здоров’я та спортивної медицини, Житомирського інституту медсестринства, обласного центру профілактики та боротьби із СНІДом та за підтримки «Клініки, дружньої до молоді» м. Житомира, Житомирського міського центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді, громадських та благодійних організацій.