У рамках святкування Дня міста Коростеня та Дня незалежності України, у міському парку відбулось театралізоване відкриття пам’ятника Добрині Нікитичу. Під час відкриття перед гостями свята постали давньоруські богатирі, які в бою відтворили велич і красу історичної епохи, яку представляв Добриня Нікитич.
"Ми з великою приємністю в цей славний день для всієї нашої держави, для міста Коростеня проводимо важливу подію – відкриваємо пам’ятник Добрині Нікитичу. Відкриттям цього пам’ятнику закінчується одна історична епоха від коростенської древлянської історії. Ми спільно шукали шляхи, яким чином відобразити нашу історію в монументальному мистецтві через пам’ятники, і сьогодні відкриттям цього пам’ятника ми закінчуємо одну сторінку і перейдемо до іншої. Я хочу сказати слова щирої вдячності авторам, виконавцям, всім тим, хто має відношення до цього пам’ятника", – зауважив міський голова Володимир Москаленко.
До урочистого відкриття пам’ятника, крім мера, було запрошено також автора проекту – скульптора Ігоря Зарічного та мецената Леоніда Матусевича, який, до речі, повністю забезпечив фінансування.
Але хто ж цей загадковий персонаж? Добриня Нікитич – син князя Мала, рідний брат княжни Малуші, дядько хрестителя Русі – Володимира.
Як розповідає скульптор Ігор Зарічний, на створення пам’ятника пішло два роки плідної праці. Цікаво, що пам’ятник створений таким чином, що Добриня стоїть біля коня, а не верхи на ньому, як, зазвичай, прийнято – у цьому і криється авторська задумка:
"Тут закладена ідея така: "Шабля, люлька – то родина, сірий коник – то мій брат! " Розумієте, богатир чи запорожець – це козак, який без коня не може. І тут спілкування, бачите, між конем і чоловіком, спілкування і тільки. Я його робив, щоб він був схожий на Мала, бо це ж його син".