На Житомирщині стартувала заборона на вилов риби » Новини Житомира | Новости Житомира
 
 


На Житомирщині стартувала заборона на вилов риби

Автор: news_maker від 1-04-2016, 17:07, переглядів: 1 313

На Житомирщині стартувала заборона на вилов риби

За інформацією Державної екологічної інспекції у Житомирській області, на Житомирщині сьогодні, 1 квітня, розпочинається операція рід назвою «Нерест».

Встановлюється весняно-літня заборона на вилов водних живих біоресурсів на період нересту риби і відтворення водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах на такий період:

– на річках та їх притоках з 01 квітня по 20 травня;

– на водосховищах та ставках з 01 квітня по 10 червня;

– у новостворених водних об’єктах, а також у придатковій системі річок та інших водних об’єктів з 01 квітня по 30 червня.

Крім того, діє заборона на вилов раків в період з 1 квітня по 20 червня та з 15 липня по 5 вересня, під час виношування ікри, личинок, першої і другої линок.

Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Житомирської області контролюватимуть стан охорони, використання і відтворення рибних та інших водних живих ресурсів у водоймах на території області.

В нерестовий період дозволено любительський вилов риби з берега за межами місць її нересту однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком та спінінгом.

В період нересту заборонено пересування будь-яких плавзасобів, за винятком суден контролюючих та інших державних органів, що використовуються для виконання ними своїх службових обов’язків.

За здійснення браконьєрського вилову риби сітними, колючими знаряддями лову, електрострумом, вибухівкою, забороненими знаряддями тощо передбачена адміністративна відповідальність (розмір штрафу становить для громадян 340-680 гривень, для посадових осіб 510-850 гривень) та кримінальна (розмір штрафу 3400-6800 гривень, або позбавлення волі строком до 3 років) з конфіскацією знарядь і засобів лову та незаконно добутих водних біоресурсів.

Крім того, за кожну незаконно виловлену рибину незалежно від її розміру нараховується розмір завданої шкоди (для прикладу: сом – 425 гривень, щука – 340 гривень, судак – 510 гривень, лящ – 170 гривень тощо).

У разі виявлення фактів незаконного вилову водних живих ресурсів із застосуванням заборонених знарядь лову можна повідомити екологічну інспекцію За телефоном «гарячої лінії» (0412) 46-49-54.

Категорія: Новини

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: