Найдавнішій вишитій сорочці на Святі вишиванки в Житомирі – 140 років » Новини Житомира | Новости Житомира
 
 

Найдавнішій вишитій сорочці на Святі вишиванки в Житомирі – 140 років

Автор: news_maker от 23-08-2016, 15:34, Переглядів: 1131

Найдавнішій вишитій сорочці на Святі вишиванки в Житомирі – 140 років

Напередодні 25 річниці Дня незалежності в Житомирі влаштували Свято вишиванки. Запросили житомирян – власників автентичних, давніх вишитих сорочок – показати унікальні речі на спеціальній виставці. Організатори зібрали експозицію, до якої входять вишиванка, якій вже 140 років, весільна вишиванка, яку зробили більше 120 років тому, вишиванки, створені в довоєнні часи ІІ Світової війни. Є вишиванки з оригінальним орнаментом, притаманним саме поліській місцевості. Також до експозиції увійшли старовинні рушники та простирадла, яким більше сотні років.
Ідея організувати Свято вишиванки виникла у Людмили Янушевич, заступника голови Богунської райради міста Житомира, на що її наштовхнула історія появи своєї першої вишиванки: "В мене є теж вишиванка, вона не прадавня, вона з 70 років Радянських часів. Я її сама собі колись купила на Хрещатику, коли мені батьки дали кошти на зимове пальто, а я зайшла в художній салон в Києві і побачила цю вишиванку за 152 карбованці. Вишиванка перемогла, я її привезла і дякую моїм батькам, що вони мене зрозуміли. І мене навіяла така думка, що, мабуть, в кожного є якась історія, пов’язана з вишиванкою". Вишиванка, це не лише один із символів України, каже Людмила Янушевич, це річ, яка встановлює зв'язок поколінь: "Ми хочемо показати, що саме вишиванка є такий оберіг для українців, І ми через вишиванку наче пришиті корінням до землі. Навіть старенька вишиванка, яку вже давно ніхто не носить, її ніколи ніхто не може викинути – ось так переполоснуть і знову кладуть до шафи, зберігаючи таке тепло від предків".
В програмі Свята вишиванки – виступи колективів з Житомира та Новограда-Волинського, а також вільний мікрофон. Свято проходить в приміщенні Богунської райради міста Житомира сьогодні з 15.00 години.

Категорія: Новинизагрузка...

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: