28 вересня, напередодні Дня усиновлення керівництво області зустрілися із сім’ями, які взяли на виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
День усиновлення в Україні щорічно відзначається 30 вересня. Сьогодні все більше громадян відкривають свої серця і двері домівок для дітей, обділених долею. Усиновлення – це особливий вид батьківства і наразі в Україні це пріоритетна форма влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Після усиновлення дитина втрачає статус дитини-сироти і стає сином чи донькою.
На цьому наголошували під час зустрічі голова обласної ради Володимир Ширма, заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута, начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Олена Савельєва.
Заступник голови ОДА Ярослав Лагута, вітаючи дітей та батьків, зазначив: «Сьогодні в цій залі багато світла від ваших очей, дорогі батьки. Від вас іде добро, радість і це дуже приємно. Це говорить про те, в нашій державі, яка починається з кожної родини, є таке ж щасливе усміхнене майбутнє. Переконаний, що у людей, які беруть на себе цю велику відповідальність і запрошують у свою сім’ю і серце дітей, справді велике серце».
На завершення зустрічі усі родини отримали подарунки, а для дітей служба у справах дітей облдержадміністрації організувала розважальну програму.
Довідково: На регіональному обліку дітей, які можуть бути усиновлені перебуває 885 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (до 5 років – 62, 6-10 років – 165, 11-17 років – 658).
В період з 2006 по 2016 рік в області усиновлено 955 дітей. Наразі перевага надається національному усиновленню, а не іноземному. Так, громадянами України усиновлено 681 дитину, іноземними громадянами – 274.
Політика держави також направлена на розвиток і інших форм сімейного виховання дітей, які залишились без піклування батьків, таких як опіка, піклування, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу.
На обліку служб у справах дітей райдержадміністрацій, міськвиконкомів перебуває 3152 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, з них 70,05 % виховуються в сім’ях опікунів, піклувальників. За період з 2006 по 2016 рік в області до зазначеної форми виховання влаштовано 4268 дітей.
Крім того, на території області перебуває 21 дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування, які виховуються в сім’ях опікунів, піклувальників та прибули з Луганської і Донецької областей.
Також активно розвиваються такі форми сімейного виховання, як дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї. Впродовж 2006 - 2016 років було створено 41 дитячий будинок сімейного типу та 262 прийомні сім’ї. В дані форми виховання влаштовано 633 дитини.
На даний час в регіоні діють 35 дитячих будинків сімейного типу та 200 прийомних сімей, в яких виховується 616 дітей.