У Житомирській облдержадміністрації сьогодні, 7 жовтня, за ініціативи громадської ради відбулося засідання круглого столу, де обговорили питання випалювання деревного вугілля в області.
У засіданні взяли участь т.в.о. голови ОДА Ігор Гундич, представники структурних підрозділів облдержадміністрації, контролюючих органів, громадської ради та підприємці-випалювачі.
Обговорюване питання останнім часом набуло резонансу. До громадської ради неодноразово надходили скарги і від громадян, і від підприємців.
Зокрема, населення звертається з тим, що випалювачі забруднюють повітря, знищують ліси, а підприємці – що контролюючі органи здійснюють на них тиск.
Учасники зустрічі своєю метою ставили отримати відповіді і з позиції екології, і дізнатися позицію підприємців, які створюють робочі місця і сплачують податки.
Ігор Гундич наголосив: «На сьогодні є кілька головних позицій: бочки мають бути сертифіковані, платитися податки до бюджетів, а також важливим питанням є те, звідки береться ліс. Ми готові, якщо немає соціальної напруги, врахована думка громадськості, залучити всі органи, щоб легалізувати роботу підприємців-випалювачів. З цього питання у нас була утворена робоча група. Сьогодні останній день, коли мені керівники районів мають подати інформацію про всіх підприємців, що займаються вугіллям на місцях. Якщо таке підприємство працює, а громадськість проти випалювання, можна створити робочу групу, послухати людей, побачити, як працюють ці підприємці».
Учасники зустрічі обговорили ситуацію, яка склалася на території області з випалюванням деревного вугілля, а також розглянули конкретні проблеми, які виникають ц підприємців.
Громадська рада при ОДА погодилася стати посередником між жителями області та випалювачами, аби знизити соціальну напругу на місцях, а також створити робочу групу і виїхати в райони, де є найбільший резонанс.