У зв’язку з постійними скаргами жителів міста, які живуть та працюють поблизу житомирського шкірзаводу розпорядженням міського голови було створену робочу групу, до якої увійшли спеціалісти різних напрямків, серед яких фахівці служби надзвичайних ситуацій, держпродспоживслужби, екологи, та інші. Під час засідань робочої групи було з’ясовано причини неприємних запахів та вивчено технічний регламент підприємства.
«Завдяки спільній праці ми змусили власника підприємства за чотири місяці зробити те, що він би робив рік або два. Громадськість разом з владою показала дієвий механізм того, як можна вплинути на власника. Результат є – очисні споруди встановлено. Запах зменшився, ми можемо спостерігати, що проведено досить багато робіт та заходів «Водоканал» буде регулярно моніторити скид даного підприємства і в подальшому ми зможемо порівняти на скільки змінилась ситуація», – зазначає заступник міського голови Олександр Фещенко.
«На першому виїзному засіданні робочої групи було встановлено, що підприємство не досконало запровадило роботу очисних споруд та не дотримувалось технічного регламенту в повній мірі. В результаті того, що їх очисні споруди мали відкритий резервуар під відкритим небом, запахи розповсюджувались. Комісією було прийнято рішення, що керівництво підприємства має накрити очисні води та вдосконалити технологію очистки», – розповідає заступник начальника КП «Інспекція з благоустрою» Тетяна Степаницька.
Підприємство придбало на 7,5 млн грн доустаткування, закупило хлораторну, встановило флататор та розпилювач із запахом хвої, для зменшення неприємного запаху на підприємстві. Керівництво доклало максимум зусиль для того, щоб технологічний процес даного підприємства не заважав людям, які там проживають та людям, які працюють в тому районі. Таким чином, було вирішено проблему тих багато чисельних скарг, що надходили до міської ради та міського голови.