Майстри з Львівщини привезли до Житомира виставку яворівських іграшок-забавок » Новини Житомира | Новости Житомира
 
 


Майстри з Львівщини привезли до Житомира виставку яворівських іграшок-забавок

Автор: news_maker від 12-01-2017, 10:51, переглядів: 1 132

Майстри з Львівщини привезли до Житомира виставку яворівських іграшок-забавок

Виставка творчої родини Галини Шумило та Семена Тлустого їздить по Україні – митці розповідають, що нині мають бажання показати цей жанр мистецтва в усіх обласних центрах нашої держави. Житомир став 10-им містом, до якого завітала виставка з 463 дерев’яних забавок, які презентували в Літературно-меморіальному музеї ім. В.Г.Короленка. За словами митців, вони вже мають закордонні домовленості про популяризацію у світі етнічної української іграшки.

Цей жанр мистецтва виник у 17 ст. на території сучасного Яворівського району Львівської області, каже митець Семен Тлустий:

"Родовід забавочки тої починається з 17 століття. Вона народилася під кордоном сучасної України, а тоді та територія була в складі Австро-Угорщини. Потім була під Польщею, далі під Радянським Союзом, а тепер вже і Україна є". Забавки не є звичайними статичними фігурками – деякі іграшки можна використовувати як свисток, інші є дерев’яними музичними інструментами. Популярністю користуються іграшкові коники на колесах, які витримують вагу навіть дорослої людини. Чимало екземплярів можна використовувати як дитяче брязкальце. Цікаво, що такий вид іграшок є абсолютно безпечним для дитячого здоров’я. Роблять іграшки з дерева осики, яке, за повір’ям, відганяє лихо, а розмальовують – безпечними фарбами в техніці розпису "вербівка", розповідає майстриня Галина Шумило: "Це іграшки, якими гралися наші бабусі, дідусі, прабабусі. Це іграшки з дитинства минулих поколінь, які ще пам’ятають трошки старші, а тепер вже і діти. Хочемо, щоб діти повернулися не до пластику, не до хімії, а до дерева. До дерева, яке наділяє теплом, яке притягує дітей своїм візерунком, колористикою, барвистикою".

Митці кажуть, що навчитися цьому виду мистецтва неважко, головне – мати любов до своєї справи:

"Для вирізання іграшок потрібні певні навики, тому що зі станком потрібно обходитися обережно, але малювати не є чимось важким. Це треба любити. А пензлик, коли потрапляє в дитячі або дорослі руки, стає "чарівним", і ніби сам малює".

Відзначимо, що після перегляду майстерно виготовлених експонатів виставки усі бажаючі змогли взяти участь у майстер-класі і власноруч виготовити яворівську забавку.

Категорія: Новини / Відео

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: