25 років не робився ремонт в актовій залі загальноосвітньої школи № 36, каже заступник директора цього навчального закладу Наталя Сайкіна:
"Стеля була в аварійному стані, потріскана, стіни теж потріскані, пофарбовані. На жаль, ліпнина була в занадто занедбаному стані, і під час реконструкції ми дуже хотіли зберегти оцей стиль нашої школи під старовину – не вдалося, це дорога ручна робота, а коштів для таких видів робіт нам не виділили. Тому зробили в більш сучасному вигляді, але намагалися все ж таки зберегти якусь свою родзинку. Дітям дуже подобається, кажуть що вони в цій актовій залі хочуть жити".
Приміщення актової зали в школі після реконструкції використовують більш широко, аніж це традиційно прийнято в школах. Тут, окрім урочистих зібрань, проходять уроки хореографії, адже зала простора і зручна для виконання танцювальних елементів. Такою ж великою та сучасною є й спортивна зала вже іншої школи – № 6. Вікна – великі пластикові, підлога зроблена з використанням нової технології покриття, яке є неслизьким, стійке в експлуатації та легке в обслуговуванні. Відремонтовані роздягальні, є кілька душових кабінок, якими діти користуються під час додаткових занять чи різних спортивних змагань. На реконструкцію спортивної залі було витрачено понад один мільйон 379 тисяч гривень.
Фактично така ж сума пішла і на облаштування їдальні в загальноосвітній школі № 7 міста Житомира (1 мільйон 257 тисяч гривень). Із старого приміщення вона перетворилася на сучасну їдальню з оновленим обладнанням та буфетом, не стримує задоволення директор школи Валентина Чубінська:
"Наша їдальня – сучасна, гарна, оснащена сучасним обладнанням. Абсолютно все нове: і стільці, і столи, і котли, і плити, і стелажі, і посуд – все повністю оновлене".
Кошти на згадані ремонти в трьох школах були виділені з міського бюджету в рамках Програми розвитку освіти, поінформував міський голова Сергій Сухомлин:
"Завдяки тому, що в нас останні кілька років був більш-менш нормальний бюджет розвитку, ми з цією програмою, в принципі виходимо на той базовий рівень, який має бути в школах. Ми не говоримо про щось суперсучасне та супернове. Це просто базовий рівень, тобто нормальна температура в класах, чиста вода в їдальні, нормальні харчоблоки та спортзали. Тобто ми доводимо наші школи та дитсадки на той рівень, на якому вони мають бути".
Об’єкти в закладах освіти, які потрібно ремонтувати в першу чергу, попередньо визначає спеціальна комісія, остаточне рішення щодо виділення коштів приймають депутати міськради. Гроші на підготовку проектів ремонтних робіт в навчальних закладах в цьому році вже закладені в міському бюджеті. І на момент прийняття бюджету розвитку міста відповідні проекти вже будуть готові, що значно збільшить час на проведення самих ремонтів.