В обласній клінічній лікарні ім. О. Ф. Гербачевського сьогодні, 7 лютого, відкрили діагностичну лабораторію та науково-практичний центр. Участь у заході взяли голова Житомирської облдержадміністрації Ігор Гундич та голова обласної ради Володимир Ширма.
Завдяки сучасному обладнанню та достатньому штату фахівців – понад 100 працівників – у новій діагностичній лабораторії проводитиметься від 6 тис. лабораторних досліджень щодня та понад 2 млн у рік.
«Ми не говоримо – ми робимо конкретні дії, з яких видно конкретний результат. Наше головне завдання – щоб кожен мешканець нашої області міг отримувати сучасні медичні послуги. Буквально 2 місяці назад ми відкрили сучасне терапевтичне відділення для чорнобильців та учасників АТО, а вже сьогодні – сучасну лабораторію для досліджень. Дійсно, такої лабораторії в нашому обласному центрі і в області в цілому ще не було», – сказав Ігор Гундич.
Також він додав, що особливістю лабораторії є те, що за 1 день можна пройти комплексне обстеження та отримати лист для призначення подальшого лікування. Лабораторія обслуговуватиме пацієнтів лікарні та виконуватиме «централізовані» цитологічні дослідження для проведення онкологічного моніторингу жінок області.
До складу лабораторії входить 5 відділів, де виконуються відповідні види лабораторних досліджень: клініко-гематологічний, біохімічний, цитологічний, імунологічний, бактеріологічний. Лабораторні досліджуються виконуються за 132 методиками, що дає можливість забезпечити лікувально-діагностичний процес при наданні 3 рівня медичної допомоги.
На ремонт приміщення під лабораторію спрямовано 1,5 млн грн із обласного бюджету, на придбання медичного оснащення – 2,5 млн грн із обласного та державного бюджетів.
Також на базі обласної лікарні працюватиме науково-практичний центр. Голова обласної ради Володимир Ширма підкреслив, що центр дасть можливість підвищувати кваліфікацію наших лікарів, а також залучати до цього процесу Київських професорів, які будуть навчати і стажувати.
5 березня 2025 року міськвиконком Житомирської міської ради затвердив Порядок проведення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян на міських автобусних маршрутах ...
25 березня житомиряни стали свідками того, як ремонтники ліквідовують яму з водою на перехресті вулиць Покровської та Грушевського, засипаючи її зрізаним асфальтом...
У 1989 році на вулицях Житомира з’явився незвичайний трамвай. Маленький, гарно розмальований, без звичних автоматичних дверей. Вагоновод в ньому стояв на відкритій посадковій платформі і попереджав ...