"Мета тренінгу – донести до його учасників розуміння – що являє собою проектний процес, які етапи необхідно пройти і які прийняти рішення, щоб реалізувати цей проект, – розповів консультант проекту GIZ (німецького товариства міжнародного співробітництва) Віталій Шаповаленко. – І відповісти на запитання, значна частина яких є спільними для учасників таких заходів в різних куточках України:
"Перше питання це завжди "З чого почати?", друге – "Невже це можливо?", третє, найбільше питання "Де взяти гроші?". Я завжди починаю відповідати на перше питання із запитання, чи влаштовує вас сплачувати такі великі рахунки за опалення? Мені відповідають, що ні. Ну тоді необхідно шукати рішення, яким чином можна скоротити ці платежі, а скоротити їх можна лише скоротивши споживання енергоресурсів. А для того, щоб цього досягти, необхідно реалізувати комплекс певних заходів".
З необхідністю проведення подібних навчань повністю погоджується голова житомирського ОСББ "Ріхтера 41" Євген Перепелиця. Чоловік каже – перше, що потрібно, це інформація:
"Питання в тому, що люди завжди приймають рішення на підставі якоїсь інформації. Цю інформацію про енергоефективність необхідно доносити. І через такі заходи, і через засоби масової інформації. А питання енергоефективності актуальне і дуже актуальне, всі це відчувають по своїй кишені".
Начальник управління муніципального розвитку Житомирської міської ради Артем Ражев говорить, що представники ОСББ в обласному центрі вже досить обізнані в питаннях енергоефективності. За його словами, в місті ОСББ вже реалізували до двох десятків проектів і ще майже стільки ж перебувають в стадії розробки. Всі – в межах державної програми "теплих кредитів":
"Я можу сказати, що жоден "жеківський" будинок чи ЖБК не взяли енергоефективних кредитів, а ОСББ беруть. Тому я вважаю, що ОСББ на порядок обізнаніші і досвідченіші в цьому питанні і тому вони користуються даною програмою", – зазначив начальник муніципального розвитку Житомирської міськради Артем Ражев.
У 1989 році на вулицях Житомира з’явився незвичайний трамвай. Маленький, гарно розмальований, без звичних автоматичних дверей. Вагоновод в ньому стояв на відкритій посадковій платформі і попереджав ...
Тролейбуси ЛАЗ E183 стали першими низькопідлоговими тролейбусами в Житомирі, позначивши новий етап розвитку громадського транспорту в місті. У 2007 році місто закупило 6 таких одиниць...