В Чуднівському районі намагаються з'ясувати причину масової загибелі бджіл » Новини Житомира | Новости Житомира
 
 

В Чуднівському районі намагаються з'ясувати причину масової загибелі бджіл

Автор: news_maker від 19-04-2017, 13:31, переглядів: 1 490

В Чуднівському районі намагаються з'ясувати причину масової загибелі бджіл

У селі Краснопіль Чуднівського району лише за одну добу загинуло майже 320 бджолиних сімей. Виявивши навколо своїх вуликів сотні мертвих бджіл, господарі приватних пасік ледве оговтались від побаченого. Такого масового падіння комах, коли жодна бджола не може злетіти з рамки вулика, тут ще не спостерігалось, каже місцевий пасічник Олександр Шевчук:

"Бджоли ведуть себе неадекватно і замість того, щоб летіти, вони падають. У мене загинуло 37 сімей".

Окрім Краснополя, ще 13 бджолиних сімей загинуло у сусідньому селі Лихосілка. Для пасічників це велика матеріальна втрата, яка сягає десятки тисяч гривень. Тому люди одразу ж звернулись до правоохоронних органів. Говорить начальник Чуднівського відділення поліції Анатолій Корнієць:

"Наші працівники одразу ж виїхали на місце події. Звернення жителів села було зареєстровано в єдиному обліку і наразі ведеться перевірка. З метою встановлення загибелі комах було відібрано 75 загиблих бджіл та направлено до ветеринарної лабораторії для проведення відповідних аналізів".

Провівши відповідні дослідження патологічного матеріалу, районна лабораторія ветмедицини не виявила будь яких інфекційних чи інвазійних захворювань, які б призвели до загибелі бджіл, наголошує провідний лікар-епізоотолог Чуднівської районної державної лікарні ветеринарної медицини Дмитро Сірик:

"За результатами дослідження захворювання на варооз, браульоз, нозематоз, акарапідоз виявлено не було. А це означає, що є підозра загибелі бджіл від масового отруєння від речовини, яка має сильну токсичну дію".

Оскільки районна та обласна лабораторії ветмедицини не проводять аналізи на вміст хімічних речовин, то власники пасік планують здійснити експертизу мертвих бджіл у Києві, сподіваючись на відшкодування збитків у випадку, якщо загибель комах сталась через хімобробку сільськогосподарських угідь. Разом з тим, правоохоронні органи та служба ветеринарної медицини Чуднівського району зажадали інформацію від сільгосппідприємств, які орендують земельні ділянки поблизу сіл Краснопіль та Лихосілка щодо обробітку земель агрохімікатами в період масового падіння бджіл.

Категорія: Новини


загрузка...

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: