На території обласного центру зареєстровано до трьох десятків пунктів прийому металобрухту і поліцейські перевіряють їх систематично з метою недопущення та виявлення фактів прийому крадених металевих виробів, як то люки, хрести або інші утилітарні речі. Цього тижня виявлено 4 правопорушення у сфері здійснення операцій з металобрухтом. Відповідні матеріали направлено для розгляду до суду.
- Робота із тими, хто здійснює таку діяльність ведеться постійно, - коментує начальник Житомирського відділу поліції Михайло Сорока. – І їх перевірки фактично йдуть щомісячно, а коли виникають нагальні питання, як то крадіжки, то і по кілька разів на місяць.
Порядок здійснення операцій з металобрухтом регламентується окремим законом, яким визначено низку правил та норм. Відтак найчастіше поліцейські під час перевірок виявляють порушення саме цих норм закону.
- Серед виявлених нещодавно порушень – готівковий розрахунок із здавальниками брухту, відсутність оригіналів дозвільної документації на зайняття відповідним видом діяльності та порушення у працевлаштуванні робітників, - продовжує Михайло Сорока.
Відтак за виявленими фактами оформлено адміністративні матеріали за ст. 164-10 (Порушення законодавства, що регулює здійснення операцій з металобрухтом) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Нині їх передано на розгляд до суду.
Санкція статті передбачає штраф від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Водночас у поліцейських є й приклади співпраці з приймальниками брухту у розкритті крадіжок. Так, у Житомирі був затриманий молодик, який намагався здати до пункту прийому кілька автомобільних акумуляторних батарей, як згодом підтвердилось, викрадених з машин жителів обласного центру.