«На глибині 1,5 метра і майже 3,5 метрів зафіксовані культурні нашарування часів Київської Русі, пізнього середньовіччя, знайдено артефакти того часу, серед яких уламки глиняного посуду, кістяні знаряддя праці, шиферні прясляця, які виготовлялись в Овручі, в знаменитих майстернях, металеві знаряддя праці, монети пізнього середньовіччя і 19-20 століття та інші знахідки, в тому числі фундамент поки що невідомого приміщення»,- розповідає співробітник Житомирського обласного краєзнавчого музею Олександр Карабукін.
Краєзнавець Георгій Мокрицький вважає, що цю археологічну знахідку потрібно детально дослідити, а сам об’єкт зробити частиною експозиції майбутнього музею природи.
«Взагалі така велика знахідка - перша за всю історію археологічних досліджень Житомира та є дуже серйозною та перспективною. Вона може змінити наші погляди на історію міста, на хронологію і час його створення, на ті історичні події які відбувались на Замковій горі. Тобто, я вважаю, що потрібно досконало дослідити до кінця цей важливий археологічний об’єкт, а потім законсервувати, включити його в об’єм майбутньої будівлі музею природи як експозиційну частину. І другий варіант - винесення як окремого об’єкту, закритого під склом, для вільного доступу і проведення екскурсій поза межами майбутнього музею природи»,- говорить Георгій Мокрицький.
У 1989 році на вулицях Житомира з’явився незвичайний трамвай. Маленький, гарно розмальований, без звичних автоматичних дверей. Вагоновод в ньому стояв на відкритій посадковій платформі і попереджав ...
Тролейбуси ЛАЗ E183 стали першими низькопідлоговими тролейбусами в Житомирі, позначивши новий етап розвитку громадського транспорту в місті. У 2007 році місто закупило 6 таких одиниць...