Про це розповів директор департаменту економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва облдержадміністрації Олексій Шатило. Інформуючи членів депутатської комісії облради з питань соціально-економічного розвитку регіону, інвестиційної діяльності, середнього і малого бізнесу, будівництва, транспорту та зв’язку про залучення інвестицій, він повідомив про найближчі перспективи:
"Інвестор з'явився, який хоче створювати "з нуля" виробництво по переробці лікарських рослин, це польський інвестор. В тому числі, створювати екстракційне виробництво для виробництва ефірних масел".
За словами директора департаменту, планується розвиток і в інших галузях, і це вже етап "предметних розмов":
"Активно йде робота з потенційними інвесторами з Литви і Латвії, які зацікавлені в швейній індустрії, з представниками Ірландії, які хочуть створювати сонячну електростанцію. Це говоримо ми про тих інвесторів, з якими ведеться предметна робота вже щодо місця розміщення, технічних умов на приєднання та інших аспектів. І ще один елемент цієї предметної роботи – це розміщення виробництва з переробки відходів тваринництва. Вони будуть перероблятися на білкову масу, яка буде стовідсотково йти на експорт".
За інформацією Олексія Шатила, у 2016 році в Житомирській області реалізовувалося майже півсотні інвестиційних проектів. Іноземні інвестиції залучали близько десяти з них. Загальна сума іноземних інвестицій за 2016 рік – 11,9 мільйона доларів США.