Відзначати свята ми маємо не тільки масовими заходами, а й дбати про належний стан місць вшанування наших Героїв.
Про це заявив сьогодні, 23 травня, в День Героїв, голова облдержадміністрації Ігор Гундич після своєї поїздки до меморіалу пам’яті Героїв Базару.
«Вчора після робочого дня вирішив особисто подивитися, в якому стані меморіал в честь воїнів армії УНР у с. Базар Народицького району. Висновок один: якщо не хочемо втратити об’єкт культурної спадщини, маємо якнайшвидше його відреставрувати. Тріщини, розходження між плитами, занедбана територія – результат понад 15 років недостатнього догляду», – резюмував Іго Гундич.
Керівник області заявив, що ініціюватиме перед депутатами обласної ради виділення коштів на розроблення проекту благоустрою та реставрацію меморіалу та висловив сподівання на підтримку колег.
Також Ігор Гундич подякував активістам та небайдужим землякам, які звернули увагу на проблему.
Довідково:
Братська могила та меморіальний комплекс воїнів армії УНР – місце вшанування пам’яті 359 полонених вояків похідної групи Армії УНР, які відмовились перейти на службу до Червоної Армії і були розстріляні 21 листопада 1921 року біля с. Базар Житомирської області. Віднесено до категорії «Пам’ятка історії місцевого значення».
Історична довідка:
Восени 1921 року відбулась остання спроба армії УНР звільнити Україну від більшовиків.
ІІ Зимовий похід є частиною низки подій, пов’язаних із національно-визвольною боротьбою українського народу в 1917-1921 рр. – Української революції.
На території Народицького району розстріляно 359 полонених, у бою загинуло 250 вояків.
З 1921 року їх могили знаходилися в занедбаному стані.
26 серпня 2000 року на місці поховання відкрито меморіальний комплекс учасникам ІІ Зимового походу.
11 жовтня 2002 року відбулося урочисте перепоховання останків 46 воїнів УПА, які загинули в бою 17 листопада 1921 року.
Автор проекту пам’ятника – житомирський архітектор Олександр Борис. Меморіал споруджено за кошти української діаспори у Великобританії.