Ця рада, на відміну від громадської, є постійно діючим дорадчо-консультаційним органом при облдержадміністрації. До складу ради увійшли 35 членів з числа органів влади, громадських діячів, депутатів, науковців, спортсменів, журналістів та духовенства. Посвідчення членам новоствореного дорадчого органу вручав голова облдержадміністрації Ігор Гундич:
"Чесно кажучи, я розраховую на багато ініціатив, які б полягали не лише в тому, що ви будете проводити різні зустрічі і круглі столи. Я хотів би вас чути і в плані економіки, і в плані розвитку підприємництва, освіти, інших галузей. Тому що серед вас багато професіоналів – людей, які мають значний досвід. А досвід, я вважаю, це найголовніше. Тому у майбутньому я чекаю на плідну співпрацю, щоб ми дійсно могли казати на всю Україну, що ми не тільки кращі по об'єднанню територіальних громад, а ми ще й кращі у напрямку співпраці громадянського суспільства і влади".
Координаційна рада буде реалізовувати Національну стратегію розвитку громадянського суспільства в області на період з 2016 по 2020 роки, а також координуватиме процеси, пов’язані з бюджетом участі і фінансовою підтримкою ініціатив громадськості. Зокрема, до обов’язків кордради входить визначення – паралельно із онлайн голосуванням – кращих проектів від громадських організацій на отримання грантів від обласної влади, на які, нагадаємо, виділено 1 мільйон гривень. Співголовами кордради було обрано заступника голови облдержадміністрації Ярослава Лагуту та заступника голови благодійної організації "Фонд допомоги громадян України "Разом за справу" Володимира Стельмаха.
Розпорядження про створення координаційної ради, а також положення про її роботу та склад голова облдержадміністрації підписав 11 травня цього року – в день, коли Рада Європейського союзу затвердила законодавчу пропозицію про скасування короткострокових віз для громадян України. І це вельми символічно, каже Володимир Стельмах:
"Такі інституції, як Координаційна рада, створені саме на вимогу тієї дорожньої карти, яку Україна отримала, підписуючи договір з Євросоюзом. Тому що, лише побудувавши сильне громадянське суспільство, можна отримати сильну незалежну державу. Це якраз той приклад свідомого ставлення до майбутнього країни, за яку люди віддавали життя. Ми тут зібралися саме для того, аби продовжити цей процес і далі розбудовувати нашу країну".
Додамо, що своє перше засідання Координаційна рада при облдержадміністрації присвятила прийому документів на гранти для громадських організацій.