21-шу річницю прийняття основного закону Україні відзначили урочистим дійством біля пам’ятних знаків визначних діячів української історії Тараса Шевченка, Івана Франка, В’ячеслава Чорновола, Михайла Грушевського та Героям Небесної Сотні.
«Сьогодні ми відійшли від традиційного покладання квітів до пам’ятників. Ми запропонували суспільству інший формат відзначення. Просвітницький та цікавий. Пояснити, яке значення має Конституція, розповісти про історію її створення та проблематику дотримання – це завдання, які поставили ми перед собою», - поділився Матвій Хренов, заступник Житомирського міського голови.
Урочистості розпочались біля пам’ятника Тарасу Шевченка, де житомиряни поклали квіти, далі близько трьох сотень містян рушили ходою до монументу Івану Франку і далі по вулиці Великій Бердичівській на майдан Корольова. Перед кожним пам’ятником учасникам ходи розповідали про вклад у державотворення України кожного діяча.
«В’ячеслав Чорновіл був людиною європейського плану, і жив інтересами України. Він зробив свій вклад у рух шестидесятників, перетворивши його у впливову силу», - розповіла Юлія Шевченко, методист Житомирського Палацу культури. На кожній локації виступи супроводжували національними музичними творами. Біля пам’ятної дошки Михайлу Грушевському Світлана Ніконорова виконала музичну композицію на бандурі «За лісами, горами».
«Сьогодні ми маємо сильну та розвинену Україну, для Михайла Грушевського це була розкіш. Але його вклад у державотворення України є неоцінений. Добре робити історію важливіше, ніж гарно писати її. Говорив Михайло Грушевський. І він робив історію», - розповів Володимир Хмельницький, художній керівник Житомирського Палацу культури.
Завершили ходу на майдані імені С.П. Корольова, де квіти поклали до імпровізованої дошки Героям Небесної Сотні.